niedziela, 13 czerwcaWiadomości które się liczą
Shadow

Miasto ma wszystkie działki pod budowę PCLA

Samorząd Rzeszowa jest już właścicielem wszystkich działek pod budowę Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego. O zakończeniu starań w sprawie kupna działek poinformował podczas piątkowej konferencji (23 kwietnia) Marek Bajdak, który pełni funkcję tymczasowego prezydenta Rzeszowa. 

Centrum Lekkoatletyczne ma powstać na bazie obecnego obiektu przy ul. Wyspiańskiego. Zaplanowano tu m.in. krytą sześciotorową bieżnię, bieżnie rozbiegowe, strefę siłowni i fizjoterapii, a trybuny pomieszczą prawie 10 tys. kibiców.

Rozbudowa stadionu na ul. Wyspiańskiego jest zapowiadana od lat. Wniosek o pozwolenie na budowę miał być złożony na początku tego roku, ale okazało się, że miasto nie dysponuje wszystkimi działkami niezbędnymi do budowy obiektu. W piątek Marek Bajdak otrzymał informację o tym, że miasto nabyło od klubu CWKS Resovia kilkunastoarową działkę.

–  Właśnie dzisiaj o godzinie 16.49 dostałem wiadomość od dyrektora Biura Gospodarki Mieniem, że ostatnia  z działek, które musieliśmy kupić jako miasto już jest w naszym posiadaniu. – powiedział w piątek Marek Bajdak.

Miasto, w sumie, stało się właścicielem trzech działek. Dwie o wielkości ok. 20 arów zostały kupione, natomiast jedna należąca do Resovii – została przekazana w formie darowizny na własność miasta. Mając potrzebne pod inwestycję grunty, miasto może złożyć wniosek o pozwolenie na budowę, a przede wszystkim starać się o dofinansowanie tej inwestycji w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Wniosek o takie dofinansowanie jest już złożony.

 

Subskrybuj Wątek
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Piotr
Piotr
1 miesiąc temu

Tylko, że to nie jest zasługą ani Lenartowej, ani Bajdaka. Więc czemu oni to ogłaszają?

Facebook