sobota, 18 wrześniaWiadomości które się liczą
Shadow

Marsz Niewolników na rzeszowskim rynku!

Według badań, czterech na dziesięciu Polaków zamierza się zaszczepić przeciwko COVID-19, w momencie kiedy preparat będzie powszechnie dostępny. Przeciwników tego rozwiązania jest tylko o 2,5 proc. mniej. Pierwsze protesty miały miejsce jeszcze przed pojawieniem się szczepionki na rynku. Po wprowadzeniu preparatu nastąpiła kolejna fala demonstracji. Jednak bardzo nietypowych.

Podział społeczeństwa

Z najnowszych badań opinii społecznej wynika, że 43,2 proc. Polaków chce skorzystać ze szczepionki przeciwko COVID-19, w momencie gdy będzie ona dostępna dla wszystkich. Natomiast 40,7 proc. ankietowanych jest przeciwnego zdania. Z kolei 16,1 proc. nie zajęło stanowiska w tej sprawie. Krzysztof Zych, główny analityk UCE RESEARCH zauważa, że ostatnio widoczny trend spadkowy liczby zachorowań, może być czynnikiem demotywującym wszystkie grupy, bo opada poziom strachu.

,,Szczepienie to dobrodziejstwo”

Na ulicę wyszli ludzie, którzy sprzeciwiają się nie tylko masowemu szczepieniu, ale także całemu szeregowi obostrzeń. Buntownicy wyszli na rzeszowski rynek w białych, plastikowych maskach oraz w kombinezonach, ruchami i wyglądem przypominając zombie. Z megafonu puszczona została zwracająca uwagę muzyka, a mechaniczny głos mówił: ,,Umieranie wolności jest dobrym uczynkiem”, ,,Szczepienie to dobrodziejstwo”. Te i inne hasła pojawiły się podczas ,,Marszu Niewolników” w sobotę 9 stycznia. Dobór ubrań i haseł miały na celu zwrócenie na siebie uwagi. Podczas całej demonstracji rozdawano ulotki, na których widniały takie hasła jak:

Czytaj też  17-latek wjechał w ogrodzenie. Policjanci znaleźli przy nim narkotyki

STOP LECZENIU PRZEZ TELEFON

STOP ZDALNEJ EDUKACJI

STOP LOCKDOWN

Podobne manifestacje odbyły się w innych miastach w całym kraju.

Subskrybuj Wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Facebook