Rzeszow Info

Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej
Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej

Marcin Warchoł prezydentem Rzeszowa? Sondaż wyborczy

Marcin Warchoł, według sondażu, do którego dotarł Onet bezapelacyjnie wygrywa przedterminowe wybory na prezydenta Rzeszowa. 

Sondaż dla Solidarnej Polski

Z informacji Onetu wynika, że Solidarna Polska zleciła w ostatnich dniach firmie badawczej CBM Indicator przeprowadzenie sondażu poparcia dla kandydatów w rzeszowskich wyborach. Badanie zostało przeprowadzone w dniach 15-17 lutego br. na grupie, liczącej 500 osób, którzy deklarują się, że znajdują się w spisie wyborców miasta.

Wyniki wskazują, że najwięcej głosów w pierwszej turze wyborów otrzymałby Marcin Warchoł – 22 proc. głosów. Na drugim miejscu znalazłby się Paweł Kowal z Koalicji Obywatelskiej z 11 proc. poparciem. Trzecią pozycję w wewnętrznym sondażu zajęłaby z kolei obecna wojewoda podkarpacka z nadania Prawa i Sprawiedliwości Ewa Leniart, na którą zagłosowałoby 10 proc. badanych.

Druga tura także dla Warchoła

Z sondażu wynika również, że w drugiej turze, zakładając że zmierzyłby się z Ewą Leniart, otrzymałby 49,2 proc. głosów. Natomiast Ewa Leniart 17,4 proc. Warchoł pokonałby także w drugiej turze Elżbietę Łukacijewską – 42,4 proc. do 32,8 proc. na korzyść Warchoła.

Marcin Warchoł wygrałby także, gdyby przyszło mu się zmierzyć z Pawłem Kowalem – 42,4 proc. do 34,6 proc. dla Warchoła.

Z kolei gdyby w drugiej turze spotkali się Ewa Leniart i Paweł Kowal, to wojewoda podkarpacka poniosłaby porażkę – 25,8 proc. do 51,2 proc. dla kandydata Koalicji Obywatelskiej.

Badanie wyciekło z kręgów Solidarnej Polski, do którego dotarli dziennikarze Onetu.

Komentarz zwycięscy sondażu

Wyniki sondażu wskazują, że bezspornym faworytem jest Marcin Warchoł. Sam były prezydent Rzeszowa – Tadeusz Ferenc – kiedy zrezygnował ze stanowiska, ogłosił że na swojego następce rekomenduje Warchoła z Solidarnej Polski.

Wyniki sondażu przyjmuję z dużą satysfakcją, ale też z pokorą. To mnie zachęca do jeszcze cięższej pracy, do której się zobowiązuję. Mam świadomość, że poparcie w sondażu jest efektem poparcia, jakiego udzielił mi Tadeusz Ferenc. To kluczowe i fundamentalne  – mówi nam Marcin Warchoł.

Subskrybuj Wątek
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Janusz
Janusz
2 lat temu

Sondaż wewnętrzny Fijołka wskazuje że Fijołek wygrywa w pierwszej turze, a w drugiej i tak wygrałby bezapelacyjnie z każdym kandydatem. Ah te sondaże wewnętrzne, i próby reprezentatywne 🙂