Rzeszow Info

Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej
Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej

Łukasz Rydzik: Poseł Braun mówiąc o „rozdawnictwie” obraża miliony Polaków

W ostatnim czasie na profilu Grzegorza Brauna pojawił się wpis dotyczący inflacji. Jak zauważył poseł z Podkarpacia, inflacja jest wynikiem dodruku pieniądza, co zdaniem przedstawiciela Konfederacji stymuluje inflację. To gaszenie pożaru benzyną- uważa poseł Braun.

Rządzą nami ekonomiczni dyletanci, ludzie całkowicie niekompetentni i przez to niebezpieczni – dla portfeli Polaków i całej naszej gospodarki! Efekt? Inflacja 12,4%, czyli największy wzrost cen od 1998 roku!
Dlatego powtarzamy – to nie “putinflacja” tylko przede wszystkim PiSoinflacja! Inflacja, która uderza w Polaków szalejącym wzrostem cen i rosnącym ratami kredytów jest wynikiem przede wszystkim socjalistycznej polityki rządu PiS, przed którymi ostrzegaliśmy: lockdowny, dodruk pustego pieniądza, podwyżki podatków, kolejne wielomiliardowe programy socjalny, w tym również dla uchodźców– pisze na swoim profilu Facebook poseł Konfederacji. Całość dostępna tutaj. 

O komentarz do wpisu posła Grzegorza Brauna poprosiliśmy Łukasza Rydzika z Lewicy:

Inflacja, która jest obecnie w naszym kraju nie jest spowodowana wyłącznie przez dodruk pieniądza ani tym bardziej przez programy socjalne. Koronawirus rozpoczął proces inflacji, który jest obecnie zauważalny w całej Unii Europejskiej oraz w Stanach Zjednoczonych. Poseł Braun mówiąc o „rozdawnictwie” obraża miliony Polaków, którzy ciężko pracując za najniższą krajową nie byli w stanie normalnie funkcjonować i żyli na poziomie minimum socjalnego. Poseł Braun jako osoba niepochodząca z Podkarpacia ma nikłą wiedzę na temat obecnej sytuacji w regionie oraz tego jak bardzo 500+ przyczyniło się do poprawy życia dzieci w małych miejscowościach– ocenia Łukasz Rydzik

Rydzik znajduje pozytywy, w programie PiS. Jednak w rozmowie z Rzeszów Info przyznaje, że problemem jest nieodpowiedzialna polityka PiS. Wymienia też Adama Glapińskiego, szefa NBP, którego decyzje przyczyniły się do m.in wysokich stóp procentowych:

Znam przypadki rodzin, gdzie dopiero po wprowadzeniu tego programu rodzice byli w stanie wysłać swoje dzieci na obozy kolonijne. Inną jednak kwestią jest skrajna nieodpowiedzialność rządzących PiS, którzy budżet kraju oraz Spółek Skarbu Państwa traktują jak swój własny, umieszczając tam swoich krewnych i znajomych drenując tym samym ich budżety. Co można powiedzieć również o Prezesie NBP – Adamie Glapińskim, który jeszcze niedawno zapewniał, że oprocentowanie kredytów nie będzie rosło, a od tego czasu wzrosło już 8 razy!

Przedstawiciel Lewicy alarmuje, że PiS tak naprawdę nie dba o pieniądze Polaków. Co więcej. Przez taką politykę, zdaniem Lewicy Polacy biednieją:

Czytaj też  Łukasz Rydzik: Kościół nie może dyktować politykom jak ma wyglądać stanowione prawo

Kolejną rzeczą jest fakt ogromnego zadłużania Polski poza budżetem państwa przez tworzenie funduszy celowych. W ten sposób setki miliardów złotych zadłużenia publicznego nie są ujmowane w budżecie państwa, niestety będą one musiały zostać spłacone przez kolejne pokolenia! Dodatkowo już 72 proc. deficytu jest poza demokratyczną kontrolą parlamentu, co jest najgorszym wynikiem w UE! Rząd PiS wmawia Polakom, że dba o ich fundusze, a każdego roku przez nieodpowiedzialną politykę finansową, zadłużanie powoduje ubożenie społeczeństwa. Odbija się to także na obniżaniu wartości polskiej złotówki, co powoduje że każdego roku pomimo większych zarobków biedniejemy– dodaje na koniec Łukasz Rydzik.

 

Subskrybuj Wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze