Rzeszow Info

Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej
Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej

Kongres Kobiet: “współczesna kobieta ma ogromne aspiracje, by realizować swoje marzenia”

O kobietach, ich prawach, planach, marzeniach i ograniczeniach rozmawiali uczestnicy wydarzenia: Akademia Kobiet – Sukces i Rozwój. Ten inspirujący dla wielu kobiet kongres już od lat wpisał się w rzeszowski kalendarz wydarzeń organizowanych we współpracy z Miastem Rzeszów. 

Jaka jest definicja współczesnej kobiety? Kim jest współczesna kobieta? Jakie są jej pasje? Według Katarzyny Skowrońskiej, posłanki PO:

– Współczesna kobieta jest odważna, dbająca o to, jak wygląda jej rodzina i dom. Ale też mająca ogromne aspiracje, żeby realizować swoje marzenia, a także po to, by być współczesną kobietą, a nie tak, jak chcą ją zakwalifikować, aby pielęgnowała cnoty niewieście.

Sukces niejedno ma imię

Program wydarzenia został przygotowany w odpowiedzi na problemy i potrzeby współczesnej kobiety. Całe wydarzenie zostało stworzone  przez kobiety z różnych środowisk. Uczestniczki podzieliły się z innymi kobietami swą wiedzą, doświadczeniem i przemyśleniami. Czym jest sukces? Jak można go osiągnąć? Czy dla każdego sukces oznacza to samo? Uczestniczki kongresu przedstawiły nam swoje definicje:

– Poczucie spełnienia jest sukcesem. Dopiero osoba, która czuje się spełniona, jest osobą, która może dawać z siebie bardzo dużo. – twierdzi doktor ekonomii KUL Joanna Mucha.

Natomiast dla pisarki i dziennikarki Magdaleny Louis – Pasja jest koniecznym składnikiem czegokolwiek, co prowadzi do sukcesu.

Kongres Kobiet: "współczesna kobieta ma ogromne aspiracje, by realizować swoje marzenia"

Tegoroczny Kongres dla kobiet cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Organizatorzy zadbali o to, by swą wiedzą i doświadczeniem podzieliło się wiele inspirujących kobiet. Wśród nich znalazły się m.in. Joanna Mucha ,Jowita Pawluczy Wizerunek Online , Anita Kucharska-Dziedzic – posłanka na Sejm RP Krystyna Stachowska Wiceprezydent Rzeszowa My Little Wedding Kamila Taracińska – Weddings & Events, Luiza Korzeniowska,Małgorzata Prokop-Paczkowska – posłanka na Sejm RP Beata Zarembianka, Małgorzata Kędzia, Barbara Łukasik, Sylwia Mazur, Małgorzata Louis, Marta Niewczas, Patricia Mitro, Magda Koryl, Lilianna Kupaj, Marta Kabara-Dziadosz i Justina Carmo.

Opublikowany przez Rzeszów Info Wtorek, 7 grudnia 2021

 

Subskrybuj Wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze