Rzeszow Info

Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej
Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej

Konferencja prasowa Grzegorza Brauna dot. akcji “Stop 1449”

Ostatnie działania członków Konfederacji Wolność i Niepodległość oraz osób zrzeszonych w Klubach Konfederacji przyniosła pozytywny rezultat. Projekt ustawy zmieniającej zapisy ustawy o chorobach zakaźnych (druk 1449) został zdjęty z harmonogramu obrad 37 posiedzenia Sejmu.

– Niewątpliwie jest to wynik działania, jakie podjęliśmy w tym zakresie – najpierw informując opinię publiczną o tym haniebnym projekcie ustawy 1449, a następnie zwracając się z apelem do parlamentarzystów o jego odrzucenie w całości – mówią działacze Konfederacji.

Już od poniedziałku (13 września) działacze Konfederacji, ale też nie związani z Konfederacją obywatele odwiedzali biura poselskie parlamentarzystów, aby wyrazić swój sprzeciw wobec pomysłów wprowadzania jeszcze większego zamordyzmu i segregacji sanitarnej poprzez projekt 1449. Zapewne skutkiem tego działania, szeroko przeprowadzonego w całej Polsce, członkowie Prezydium Sejmu zdecydowali się zdjąć ten projekt z harmonogramu obrad Sejmu. To już kolejne zwycięstwo Konfederacji, po wcześniejszym wspólnym zablokowaniu tzw. “piątki przeciw rolnikom”, czy projektowi “bezkarność plus”.

– To nie jest tak, że możemy mieć wpływ na władze tylko jeden raz na cztery lata, kiedy wrzucamy kartę z krzyżykiem do urny wyborczej. Mamy możliwość wyrażania swojego sprzeciwu przez cały czas trwającej kadencji Sejmu – powiedział Jacek Ćwięka, przewodniczący okręgu 23 Konfederacji Korony Polskiej.

Karolina Pikuła z Konfederacji Korony Polskiej powiedziała, że ,,Wygraliśmy bitwę, ale przed nami ciągła walka, bo władze rządowe mogą próbować dalej wprowadzać takie projekty”. Zwróciła również uwagę na konkretne sytuacje, mające obecnie miejsce w szkołach, dotyczące propagowania przeprowadzania eksperymentów medycznych na dzieciach.

,,Będziesz pan wisiał”

Działacze Konfederacji odnieśli się również do słów posła Grzegorza Brauna, jakie skierował on do ministra Adama Niedzielskiego podczas obrad Sejmu w dniu 16 września 2021r.

– Proszę zwrócić uwagę na całą wypowiedź posła Grzegorza Brauna, a nie tylko na ostatnie trzy słowa – powiedział Jacek Ćwięka. Dodał, że ciągle brakuje możliwości rozliczenia rządzących za ich działania i problemem jest ten ciągły brak odpowiedzialności. A takie słowa jakie wypowiedział poseł Braun być może pomogą uzmysłowić obecnym rządzącym jaką odpowiedzialność ponoszą podejmując decyzje wobec Narodu Polskiego.

Karolina Pikuła dodała, że słowa “będziesz pan wisiał” to nie jest żadna groźba, a raczej ostrzeżenie, lub przepowiednia odnosząca się do przyszłości. Poseł Braun wypowiedział  bowiem to, co jest obecnie głosem wielu ludzi w Polsce.
Czytaj też  Uchwała w sprawie "ochrony dobrego imienia Jana Pawła II" w Rzeszowie jednak przyjęta przez Radę Miasta?
Subskrybuj Wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze