Rzeszow Info

Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej
Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej

Koncert zespołu ATMASFERA

Już 1 kwietnia (piątek) o godzinie 20.00 w Rzeszowskich Piwnicach ukraińska grupa muzyczna grająca muzykę etniczną da charytatywny koncert, z którego dochód będzie przeznaczony na pomoc Ukrainie. Muzycy użyją starożytnych dźwięków w sanskrycie nazywanych mantrami, które oczyszczają z negatywnych emocji i traum, dają poczucie harmonii. Ich występ to zawsze niezapomniane przeżycie.

„Nasz kraj doznał wielkiej katastrofy. Pewnego ranka Ukraińcy obudzili się na dźwięk wybuchów i to było przerażające. Rosja zaatakowała Ukrainę i rozpoczęła w całym kraju wojnę na pełną skalę. Nie wierzyliśmy, że w XXI wieku może się to zdarzyć w samym sercu Europy. Ludzie chowają się w zimnych, wilgotnych piwnicach schronów przeciwbombowych. Są bardzo wyczerpani fizycznie i moralnie, senni i drżący ze strachu. Miasta takie jak Kijów, Charków, Czernihów, Mariupol, Mikołajów, Wołnowacha i Sumy nieustannie są bombardowane, rakiety zrzucane są na budynki mieszkalne, cywile, a nawet dzieci stają się celem ostrzałów. Setki tysięcy bezdomnych uchodźców opuszcza Ukrainę. Wiele osób tkwi w swoich miastach, nie mogąc wyjechać i utrzymać się.  Wszyscy potrzebują pomocy materialnej i psychologicznej” – pisze ukraiński zespół Atmasfera i zaprasza do udziału w charytatywnym koncercie, który odbędzie się 1 kwietnia w Rzeszowskich Piwnicach.

Atmasfera gra od 2003 roku i ma spore grono wiernych fanów. Rzeszowski koncert będzie swoistą modlitwą – medytacją o pokój dla Ukrainy. Wszystko to za sprawą mantry – starożytnych dźwięków, które podnoszą świadomość, dają poczucie spokoju i dają duchową siłę:
„Każdy z nas może być pożyteczny dla innych: tworzymy muzykę, która leczy serca i umysły, każdy może modlić się o ochronę dla innych – wspierać ich słowem, czynem, może przynieść to, czego ktoś naprawdę potrzebuje teraz na Ukrainie” – wyjaśnia Atmasfera.

Czytaj też  Znamy program Świątecznego Miasteczka w Rzeszowie

Cały dochód z koncertu będzie przekazany na szczytny cel. Uczestnicy zyskają też szereg korzyści dla samych siebie. Muzyka Atmasfery:
• łagodzi stres i napięcie,
• uczy relaksacji,
• daje psychiczny i energetyczny balans.
Wejście na koncert będzie bezpłatne (do limitu miejsc). Na miejscu będzie możliwość wpłacenia dowolnego datku na charytatywny cel.

Subskrybuj Wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze