Koncert gry Asseco Resovii Rzeszów w Warszawie. Pasy wygrywają 14 raz w sezonie!

IMG_20221218_134806
Resovia Rzeszów pojechała do stolicy Polski, aby podjąć Projekt Warszawa. Cel zespołu z Podkarpacia był prosty - wygrać i zbliżyć się ponownie do ekip z Zawiercia i Jastrzębskiego. To im się udało. Projekt Warszawa przegrał z Asseco Resovią Rzeszów 0:3 (13:25, 16:25

W pierwszym secie Asseco Resovia Rzeszów szybko wyszła na prowadzenie. Po kontrze Muzaja było 4:7. Resovia systematycznie powiększała swoją przewagę. Po potrójnym bloku zrobiło się 6:11. Projekt Warszawa próbował odrabiać starty i to im się udało do pewnego momentu 11:13. Potem to już był koncert jednego zespołu. Skuteczne ataki Defalco, Muzaja, Cebulja. Dużo skutecznych obron i serwisów spowodowało, że Projekt był bezradny. Od stanu 11:13, gospodarze zdobyli jeszcze tylko dwa punkty, a Resovia wygrała pierwszą odsłonę 13:25.

Drugi set zaczyna się od prowadzenia gospodarzy 3:1. Jednak Rzeszowianie dzięki skutecznej grze blokiem Muzaja doprowadzają do wyrównania 3:3. Resovia szybko odrabia straty i po dobrym serwisie Kochanowskiego i ataku Muzaja z przechodzącej piłki prowadzą 4:6. Asy serwisowe Cebulja i blok Drzyzgi robi się 6:11. Resovia kontynuuje swój koncert w grze i zmusza do błędów Projekt Warszawa. Po błędzie w ataku Nowakowskiego robi się 7:14. Skuteczny blok Defalco i Resovia prowadziła 9:17. Projekt minimalizuje prowadzenie Resovii i po skutecznym bloku Firleja robi się 14:19. Resovia jednak tylko na chwilę pozwala na grę Projektowi, kontra Pasów i robi się 14:21. Skuteczny atak Muzaja po długiej wymianie z obu stron i Muzaj doprowadza do piłki setowej. Set kończy się błędem Tillie w ataku.

Trzeci set zaczyna się bardzo dobrze dla Assesco Resovii Rzeszów. Skuteczny serwis Drzyzgi i dobra kontra Rzeszowa. Resovia prowadzi 0:4. Atak Cebulja ze skrzydła i Resovia prowadzi 2:7. Dobry serwis i blok Resovii, kontra Resovii i goście prowadzą 2:10. Błąd w przyjęciu Resovii i Projekt odrabia straty 7:10. Kontuzji doznaje Cebulj, w jego miejsce melduje się Rossard. Gra toczy się w spokojnym tempie. Zespół z Warszawy stara się walczyć i odrabia straty 11:13. Szalpuk atakuje i Politechnika przegrywa już tylko 12:13. Resovia po kontrze Muzaja odskakuje na trzy punkty 13:16. Resovia po chwili odzyskuje rytm dzięki zagrywce Kochanowskiego i blokowi Rossarda robi się 15:21. Błąd w ataku Projektu Warszawa i Resovia prowadzi 15:23. Mecz kończy ze środka Kozamernik.

MVP spotkania: Fabiana Drzyzga

Foto podglądowe: profil Asseco Resovii Rzeszów