niedziela, 13 czerwcaWiadomości które się liczą
Shadow

Komunikacja według Ewy Leniart, kandydatki na prezydenta Rzeszowa

Ewa Leniart przedstawiła dziś propozycję wprowadzenia rocznych biletów uprawniających do przejazdu środkami komunikacji miejskiej w cenie 365 złotych. To prawie trzykrotnie mniej w porównaniu z obecną ofertą Zarządu Transportu Miejskiego.

W ten sposób kandydatka chciałaby zachęcić mieszkańców Rzeszowa do korzystania z komunikacji publicznej, co przełoży się na mniejszy ruch samochodów w centrum miasta, uwolnienie miejsc parkingowych, a także redukcję hałasu oraz zanieczyszczenia powietrza.

– Chcę, aby komunikacja publiczna stała się bardziej atrakcyjna dla mieszkańców miasta. Jestem przekonana, że obniżenie kosztu przejazdu miejskim autobusem do jednej złotówki dziennie sprawi, że wiele osób zacznie korzystać z transportu publicznego – mówiła Ewa Leniart.

– Obecny poziom dofinansowania przejazdów komunikacją miejską ze środków samorządu jest kilkukrotnie niższy np. w Warszawie czy innych dużych miastach. Jako przykład mogę podać Wiedeń, gdzie władze miasta obniżyły koszt rocznego biletu na środki transportu publicznego do kwoty 365 euro. W efekcie prawie 40 proc. mieszkańców Wiednia korzysta z tego rodzaju udogodnienia, co przełożyło się na zmniejszenie korków i emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

Czytaj też  "Urodziłem się w Rzeszowie, moje życie jest związane z tym miastem" wywiad cz. II

Ewa Leniart zadeklarowała również, że jako prezydent Rzeszowa będzie dążyć do zintegrowania komunikacji miejskiej z innymi środkami transportu, m.in. Podkarpacką Koleją Aglomeracyjną.

maf

Subskrybuj Wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Facebook