Rzeszow Info

Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej
Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej

Komunikacja cyfrowa – nowy kierunek na WSiZ

Ministerstwo Edukacji i Nauki zatwierdziło powstanie nowego kierunku studiów na WSiZ-ie. Będzie to Komunikacja cyfrowa.

Nowy kierunek ma łączyć praktyczną wiedzę z zakresu komunikacji, zarządzania i nowoczesnych technologii. Studenci, którzy zdecydują się uczyć komunikacji cyfrowej, nabędą kompetencji związanych z komunikowaniem się we współczesnym świecie, przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii, metod i narzędzi. Wyszkolą się też w zakresie komunikacji marketingowej, zwłaszcza z wykorzystaniem social mediów.

Absolwenci komunikacji cyfrowej będą przygotowani do wykonywania pracy zawodowej wymagającej zaawansowanych umiejętności specjalistycznych, między innymi w branży medialnej oraz marketingowej (public relations, marketingu internetowego, media relations, komunikacji wizerunkowej, promocji, tzw. branży internetowej), a także do pracy w działach HR, działach ds. komunikacji i innych w zakresie employer brandingu, zarządzania informacją, organizowania i koordynowania pracy zdalnej” – doprecyzowuje dr Barbara Przywara.

Dwie specjalności na kierunku Komunikacja cyfrowa

Na nowym kierunku do wyboru będą dwie specjalności:

Social media i content marketing w biznesie – specjalność ta obejmuje zagadnienia związane z wykorzystaniem mediów społecznościowych w firmach zarówno pod względem marketingowym, jak i zarządzania społecznościami, kreowania wizerunku i marki, prowadzenia biznesu online oraz tworzenia różnego rodzaju treści, służących pozyskaniu stałego grona klientów, budowania z nimi relacji wykorzystując nowoczesne technologie komunikacyjne.

Czytaj też  W Szkole Podstawowej nr 33 w Rzeszowie powstanie klasa sportowa

Cyfrowa organizacja – specjalność kształcąca specjalistów w zakresie nowoczesnej komunikacji wykorzystującej technologie internetowe, używane zarówno w kontaktach z klientami, jak i do zarządzania komunikacją wewnętrzną w organizacji oraz do organizacji pracy zdalnej w przedsiębiorstwach. Ta specjalność przygotowuje też do projektowania systemów komunikacji online.

Subskrybuj Wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze