Rzeszow Info

Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej
Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej

Kardiogramy dla Ukrainy, statuetka dla Bakuna, czek dla Przemyśla.

Dzięki współpracy Alior Banku oraz Miasta Przemyśl, do jednego z ukraińskich szpitali trafią dwa nowoczesne kardiomonitory. W podziękowaniu za „kapitalną organizację pomocy Ukraińcom od początku wojny i humanitarną postawę Alior Bank przy tej okazji uhonorował statuetką Wojciecha Bakuna, prezydenta Przemyśla i Elżbietę Motyl, inicjatorkę i koordynatorkę pomocy w Alior Banku. Natomiast Marcin Warchoł, sekretarz stanu, pełnomocnik rządu ds. praw człowieka przekazał na ręce prezydenta, czek wartości 700 tys. złotych na zakup ambulansu medycznego dla Przemyśla. 

 

Wydarzeniu miało miejsce dzisiaj w Urzędzie Miejskim w Przemyślu. Uczestniczyli również m.in.: Bogusław Świeży, wiceprezydent Przemyśla, Artem Walah, Konsul Generalny Ukrainy w Lublinie , a także pracownicy oddziału Alior Banku w Przemyślu oraz licznie zgromadzeni goście.

 

– Szpitale w Ukrainie od początku wojny są niezwykle obciążone. Do lecznic wciąż trafiają pacjenci z urazami spowodowanymi agresją wojsk rosyjskich na Ukrainę, w konsekwencji czego brakuje tam odpowiedniej aparatury. Dlatego też, na bieżąco staramy się organizować pomoc i wspierać wszelkie akcje podmiotów partnerskich. Sprzęt medyczny, który dzisiaj wspólnie przekażemy, jest gestem ogromnego wsparcia dla naszych sąsiadów – powiedział  Wojciech Bakun, prezydent Przemyśla.

Aparatura pomoże w ratowaniu życia ofiar działań wojennych.

Alior Bank cały czas kontynuuje działania na rzecz pomocy zaatakowanej Ukrainy. Szczególnie mocno zaangażowani w pomoc są pracownicy oddziału w Przemyślu, którzy w ramach wolontariatu od pierwszych dni organizują akcje pomocowe. Dzięki współpracy nawiązanej pomiędzy Alior Bankiem oraz Miastem Przemyśl, udało się zakupić oraz przekazać do jednego z ukraińskich szpitali dwa wysokiej klasy kardiomonitory. Aparatura pomoże pracownikom lecznicy w śledzeniu parametrów życiowych pacjentów, którzy trafili do niej w konsekwencji prowadzonych w Ukrainie działań wojennych.

Brak opisu.

– Pracownicy Alior Banku bardzo aktywnie uczestniczą w niesieniu pomocy uchodźcom i poszkodowanym w wojnie na Ukrainie. Szczególnie wyraźnie zauważamy to w oddziale przemyskim, który znajduje się niedaleko przejścia granicznego. Tutaj też najszybciej rozwinął się wolontariat pracowniczy, który aktywnie działa do dzisiaj, powiedział  Grzegorz Olszewski, wiceprezes Alior Banku kierujący pracami zarządu.

 

Od początku konfliktu zbrojnego w Ukrainie pracownicy przemyskiego oddziału Alior Banku aktywnie angażują się w wolontariat pracowniczy i wspierają uchodźców oraz poszkodowanych. Inicjatorką bankowego wolontariatu była i do dzisiaj koordynuje jego pracę Elżbieta Motyl, której dyrektor wręczył okazjonalną statuetkę w uznaniu jej społecznej pracy. Taką sama statuetkę otrzymał z rąk wiceprezesa banku W. Bakun, prezydent Przemyśla w podziękowaniu za „kapitalną organizację” pomocy Ukraińcom od początku wojny i humanitarną postawę mieszkańców.

Czytaj też  Open Border. Z przejścia Korczowa – Krakowiec znikną betonowe zapory na autostradzie i otworzą przejazd.

Brak opisu.

W briefingu prasowym, który odbył się w Urzędzie Miejskim w Przemyślu wziął udział również Sekretarz Stanu, Pełnomocnik Rządu ds. praw człowieka Marcin Warchoł, który przekazał Prezydentowi Wojciechowi Bakunowi symboliczny czek na zakup karetki specjalistycznej wraz z wyposażeniem dla Miasta Przemyśla, w wysokości 700 000 zł.

Konsul Generalny Ukrainy w Lublinie Valah Artem, podziękował wszystkim za zrozumienie, że na Ukrainie trwa wojna a nie żadna specjalna operacja wojskowa

– Dziękuję za świadomość, że Ukraina walczy z absolutnym złem.

 

Mariusz Sidor

 

———————–

 

Od początku wojny w Ukrainie, Alior Bank aktywnie angażuje się w inicjatywy pomocowe. Obywatele tego kraju mogą m.in. w bardzo prosty sposób otwierać konta w oddziałach i w placówkach partnerskich Alior Banku, a także bezpłatnie przez 12 miesięcy prowadzić rachunek oraz korzystać z karty płatniczej. W celu ułatwienia komunikacji, strona internetowa instytucji, jak również aplikacja mobilna zostały przetłumaczone na język ukraiński. Oprócz tego bank przekazuje swoje nieruchomości na rzecz uchodźców. W jednej z nich, ulokowanej w dawnej centrali Alior Banku przy ulicy Towarowej 25a w Warszawie, w maju uruchomiono Centrum Pomocy Ukrainie, z którego skorzystało już ponad tysiąc zainteresowanych. Od 15 czerwca br. funkcjonuje tam również Centrum Edukacji i Rozwoju, zapewniające wsparcie dzieci i młodzieży oraz ich opiekunom i nauczycielom z Ukrainy.

 

Źródło i zdjęcia UM w Przemyślu

Subskrybuj Wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze