sobota, 18 wrześniaWiadomości które się liczą
Shadow

InPost i Miasto Rzeszów w programie „Green City” , czyli wspólne rozwiązania na rzecz ochrony klimatu

InPost – lider wśród platform dostaw dla e-commerce w Europie, nawiązał współpracę z Rzeszowem w ramach programu „Green City”.

To kolejne miasto partnerskie, którego mieszkańcy uzyskają szereg korzyści, takich jak dostęp do wielu nowoczesnych usług, rozwój optymalnej i ekologicznej sieci Paczkomatów® wyposażonych w ładowarki elektryczne, czy nasadzenia roślinności oczyszczającej powietrze. Dodatkowo, w miastach partnerskich InPost zamierza w pierwszej kolejności sukcesywnie wymieniać́ swoją flotę̨ dostawczą na samochody elektryczne.

Realizacja programu wspiera rozwój polskich miast zgodnie z ideą „smart city” – poprzez oferowanie ich mieszkańcom szeregu nowoczesnych usług, rozwój optymalnej i ekologicznej sieci paczkomatów oraz działania na rzecz poprawy jakości powietrza i ochrony klimatu.

– Współpraca z samorządami przy projektach z zakresu zrównoważonego rozwoju, które mają na celu wzrost świadomości ekologicznej mieszkańców oraz rozwój inteligentnych i czystych miast, jest naszym priorytetem. Wierzymy, że lokalne inicjatywy na rzecz środowiska są niezbędne, aby miasta były bezpieczne, czyste i zdrowe. W ramach programu „Green City” planujemy wspieranie ekologicznego transportu, ograniczanie ruchu samochodowego związanego z rozwojem e-commerce, ochronę powietrza oraz optymalny i zrównoważony dostęp do sieci Paczkomatów®. Stworzymy rozwiązania przyjazne dla środowiska i wygodne dla mieszkańców, takie jak m.in. ładowarki elektryczne przy Paczkomatach® InPost, czy nasadzenia roślinności oczyszczającej powietrze. Zobowiązujemy się także do sukcesywnej wymiany naszej floty na samochody elektryczne, w pierwszej kolejności w miastach partnerskich – mówi Damian Niewiadomski, wiceprezes zarządu ds. sprzedaży InPost.

Czytaj też  Trwa ocieplanie budynków MZBM Rzeszów, większość jest już ocieplona

A prezydent miasta Konrad Fijołek dodaje, że inicjatywa InPost świetnie wpisuje się w obecny kierunek rozwoju naszego miasta. – Chcę, aby Rzeszów był miastem przyjaznym mieszkańcom, zielonym, nowoczesnym, aby wprowadzane w nim były kolejne proekologiczne projekty, np. takie, które będą realizowane w ramach projektu „Green City” – mówi Konrad Fijołek.

Program Green City wpisuje się w długofalową strategię InPost, która obejmuje szeroki zakres innowacji ekologicznych. Do końca roku programem zostanie objętych kolejne kilkadziesiąt największych miast w Polsce.

maf

Subskrybuj Wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Facebook