poniedziałek, 6 grudniaMasz ważny temat? Pisz na: redakcja@rzeszow-info.pl
Shadow

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) udaremnili przemyt 5 580 preparatów farmakologicznych

Niezgłoszony towar ukryto w bagażu pod odzieżą wierzchnią. Pozostała część kontrabandy została przymocowana do podwozia samochodu osobowego.

49-letni kierowca — obywatel Ukrainy przyznał się do własności przewożonych farmaceutyków. W toku prowadzonych czynności wyjaśnił, że przewoził towar dla kolegi z Niemiec, a leki zamówił dla niego za pośrednictwem znajomego na stronie indyjskiej. W stosunku do podróżnego wszczęto postępowanie karne skarbowe  oraz zabezpieczono na poczet grożącej kary grzywny kwotę 400 złotych.

Podkarpacka KAS przypomina, że przewóz leków przez granicę jest możliwy, o ile spełnione zostaną określone prawem wymogi. Dopuszczalny jest przywóz z zagranicy przez podróżnego produktu leczniczego na własne potrzeby lecznicze, w liczbie nieprzekraczającej pięciu najmniejszych opakowań. Wywóz bądź przywóz środków odurzających, substancji psychotropowych oraz prekursorów jest zakazany, z wyjątkiem przewozu dokonywanego przez licencjonowane podmioty na podstawie stosownych zezwoleń. Dozwolony jest natomiast przywóz środków odurzających lub substancji psychotropowych na własne potrzeby lecznicze, o ile osoba, przedstawi określone w przepisach odrębnych zaświadczenie zawierające dane pacjenta, lekarza, leku i organ wystawiający lub uwierzytelniający.

Czytaj też  Tadeusz Ferenc honorowym obywatelem Rzeszowa
Subskrybuj Wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Facebook