Rzeszow Info

Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej
Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej

Fundacja z Krasnego zbiera na ortezy Dunga dla dzieci z porażeniem dziecięcym! Pomóżmy!

Fundacja “Mała Wielki Krok” z Krasnego zorganizowała zbiórkę na zakup specjalistycznych kombinezonów rehabilitacyjnych Dunga. Kombinezony mają otrzymać dzieci z porażeniem mózgowym z Krasnego, Rzeszowa i okolic. 

Zostań kosmicznym pomagaczem dla dzieci!

Fundacja zamierza kupić pięć kombinezonów. Kombinezony pozwolą na prowadzenie projektów rehabilitacyjnych dla dzieci z porażeniem mózgowym, dystrofią mózgową wadami genetycznymi i tych, które nie potrafią samodzielnie siedzieć i chodzić. Koszt jednego kombinezonu to 3 tysiące złotych.

Wyobraź sobie, że nie możesz chodzić, z trudem robisz zaledwie kilka kroków. Wyobraź sobie, że nie możesz sam usiąść. Każdy dzień spędzasz na ćwiczeniach, żeby osiągnąć to, co innym przychodzi bez trudu. Szukasz różnych sposobów, metod, musisz jeździć na drogie turnusy rehabilitacyjne daleko od domu, który zapewnia ci bezpieczną przystań.

I nagle pojawia się coś, co może ci pomóc, tu w sąsiedztwie, nie gdzieś w odległym mieście. To właśnie orteza dynamiczna DUNAG, nasz KOSMICZNY SPRZĘT. To rodzaj specjalistycznego kombinezonu, z pozoru nieskomplikowany, składający się ze spodenek, kamizelki i linek, które odpowiednio upięte poprawiają postawę, czucie głębokie i kontrolę ciała. Dzięki kombinezonowi DUNAG możesz postawić samodzielne kroki, zobaczyć świat z innej perspektywy niż łóżko czy materac do ćwiczeń, a nawet podskoczyć, nawet jeżeli na co dzień uniemożliwia to choroba. 

– pisze Fundacja w opisie akcji.

Czytaj też  Motocyklista potrącił pieszego na przejściu dla pieszych. Nie ustąpił mu pierwszeństwa

Kim są podopieczni Fundacji?

To osoby z porażeniem mózgowym w różnym wieku od małego dziecka po nastolatka. Spotkasz ich wszędzie np w sklepie, czy na spacerze. Pochodzą z różnych gmin. Chorują na różne choroby. Mogą być wcześniakami, posiadać wady genetyczne.

 

Zostań KOSMICZNYM POMAGACZEM

 

Wystarczy, że dokonasz wpłaty na naszą zrzutkę, a każdą złotówkę przeznaczymy na zakup kombinezonów DUNAG. Dzięki nim będziemy mogli prowadzić kolejne zajęcia rehabilitacyjne dla dzieci z niepełnosprawnościami z naszych okolic. I co najważniejsze, będziemy pracować tu, na miejscu, blisko domu, bez konieczności wyjazdów do odległych ośrodków. Każda kwota, nawet najdrobniejsza, pomoże nam osiągnąć wymarzony cel. 

Link do zbiórki

Subskrybuj Wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze