Fortuna 1 liga. Stal tylko remisuje z Chrobry Głogów na wyjeździe

chrobry

Stal Rzeszów mogła dobrze zamknąć tą część sezonu. Piłkarze Myśliwca po pokonaniu Skry Częstochowa udali się na Dolny Śląsk z nadzieją na dobry wynik. Można było mieć taką nadzieję, bo do przerwy zespół z Rzeszowa prowadził 0:2. Ostatecznie piłkarze Stali przywożą do Rzeszowa tylko jeden punkt.

Zespół Stali od początku spotkania pokazywał, że chce dobrze zakończyć ligowe zmagania w tym roku. Już w 9 minucie meczu po zespołowej akcji całego zespołu Damian Michalik zdobył bramkę dla gości. Wszystko zaczęło się od zagrania Poczobuta do Prokicia. Ten zagrał do Michalika, który skierował piłkę do pustej bramki. Chrobry próbował atakować, ale nic z tego nie wychodziło. W 37 padła druga bramka dla Stali. W pole karne dośrodkował Małecki, piłkę przedłużył Olejarka a formalności dopełnił Krystian Wrona.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Chrobry grał chaotycznie a Stal skutecznie się broniła. W 63 minucie padła trzecia bramka dla gości. Małecki zagrał do Prokicia, ten wypatrzył Olejarkę, któremu zostało dopełnić formalności i umieścić piłkę w siatce. Wydawało się, że na niecałe 30 minut przed końcem spotkania wynik meczu jest sprawą zamkniętą. Niestety, ale gracze Chrobrego poczuli się zmotywowani by odwrócić losy meczu. W 70 minucie bramkę na 1:3 zdobył Wojtyra. W 84 minucie było już 2:3. Po faulu Głowackiego na Machaju sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę w 84 minucie skutecznie wykorzystał sam poszkodowany. W doliczonym czasie gry niepewna interwencja Pęksy kosztowała Stal trzy punkty. Piłkę po zagraniu bramkarza Stali przechwycił Bochnak i podał do Wojtyry, który zdobył bramkę na 3:3 w w 92 minucie meczu.

Chrobry Głogów – Stal Rzeszów 3:3 (0:2)

Bramki: 0:1 Michalik 9, 0:2 Wrona 37, 0:3 Olejarka 63, 1:3 Wojtyra 70, 2:3 Machaj 84-karny, 3:3 Wojtyra 90.

Chrobry Głogów: Dybowski – Kuzdra, Mandrysz, Michalec, Bogusz – Bochnak, Mucha, Kolenc (66 Wojtyra), Steblecki, Jóźwiak (60 Cieślicki) – Wolsztyński (46 Machaj). Trener Marek Gołębiewski.

Stal Rzeszów: Pęksa – Polowiec, Góra, Wrona, Głowacki ż – Poczobut, Wolski, Prokić (90 Kłos) – Michalik Olejarka (90 Piątek), Małecki ż (68 Danielewicz). Trener Daniel Myśliwiec.