niedziela, 13 czerwcaWiadomości które się liczą
Shadow

Fijołek na Dzień Matki

Dzisiaj w Dniu Matki, Konrad Fijołek, kandydat na prezydenta Rzeszowa, spotkał się z właścicielkami niepublicznych żłobków i przedszkoli. Mówiono o opiece nad najmłodszymi rzeszowianami i wspieraniu przedsiębiorców w zapewnianiu tej opieki, a także o potrzebie poprawienia jakości życia rzeszowskich kobiet, matek.

Przedsiębiorczynie to również matki, które podkreślają, fakt, że aby dobrze pracować, trzeba być pewnym, że dziecko jest pod dobrą opieką. I koszt tej opieki nie może być niemal równy pensji rodzica.

Właścicielki przedszkoli i żłobków zwróciły uwagę na konieczność dofinansowania niepublicznych żłobków przez samorząd. Rzeszów jest jednym z niewielu miast, które tego nie robią. I w związku z tym, koszt żłobka jest dla rodziców ogromnym wydatkiem.

– Obecnie w Rzeszowie, połowa dzieci, które chcą uczęszczać do żłobków, jest w żłobkach państwowych, a drugiej połowie opiekę zapewniają te wszystkie panie, przedsiębiorczynie, bizneswoman, które sprawują opiekę prywatną – powiedział Konrad Fijołek. – Chcemy zatem się porozumieć i ułatwić dostęp do żłobków wszystkim rodzinom. Nie da się zrobić tak, żeby miasto wybudowało żłobki wszystkim i dla wszystkich, ale można skorzystać z rozwiązań które już istnieją i panie, z którymi dzisiaj tutaj rozmawiałem, dobrze je znają.
Podczas spotkania ustalono potrzebę wprowadzenia:

  • dotacji, bonu żłobkowego, który będzie odciążał rodziców, sprzyjał również temu, aby dzieci oddawać do żłobków bliżej miejsca zamieszkania, na swoim osiedlu, bez konieczności codziennego jeżdżenia przez całe miasto,
  • zwiększenia dotacji dla niepublicznych przedszkoli, odciążających placówki publiczne,
  • programu preferowania młodych matek przy dotacjach na rozpoczęcie działalności gospodarczej.
Czytaj też  Współpraca Rzeszowa i Presova

– Chodzi o to żebyśmy umożliwiali naszym młodym mamom, jak najszybszy powrót do pracy bo to dla miasta, dla gospodarki i dla nich samych, jest bardzo ważne – powiedział Konrad Fijołek.

maf

Subskrybuj Wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Facebook