sobota, 18 wrześniaWiadomości które się liczą
Shadow

Festiwal Tony już w ten weekend w Rzeszowie!

Lipiec zakończy się prawdziwym świętem fanów muzyki alternatywnej. 30-31 lipca odbędzie się Festiwal Tony 2021, podczas którego na scenie staną artyści, którzy eksperymentują z różnymi gatunkami muzycznymi takimi jak: indie i art pop, r&b, elektronika, industrial, synth pop.

Kaśka Sochacka i Pejzaż na festiwalu

Festiwal Tony to dwudniowe święto muzyki alternatywnej, na scenie którego wystąpią znani w całej Polsce artyści tego nurtu. W zeszłorocznej edycji wystąpili: Rosalie, Sanah, Erith, Zamilska, Niemoc, Perfect Son, Coals, Agim.

Już 30 i 31 lipca w Biurze Wystaw Artystycznych przy ul. Jana III Sobieskiego w Rzeszowie będziemy mogli udać się na koncerty.

TONY: 30 lipca (piątek)

  • Kaśka Sochacka – godz. 19 – to artystka, która w 2021 roku wygrała organizowany przez Gazetę Wyborczą plebiscyt Sanki dla najciekawszych nowych twarzy w polskiej muzyce.
  • Undefy – godz. 20 – to niezależny krakowski projekt muzyczny łączący elementy elektroniki, rocka progresywnego i muzyki alternatywnej. W połowie listopada 2020 roku ukazał się ich debiutancki album „Light in Between”.
  • Mery Spolsky – godz. 21 – Na swoim koncie ma już dwa albumy „Miło Było Pana Poznać” i „Dekalog Spolsky”, trzy nominacje do Fryderyków, kilka wyprzedanych tras koncertowych, miliony odtworzeń na YouTube i serwisach streamingowych. Słynie z bardzo energetycznych koncertów i zwariowanych stylizacji.
  • Król – godz. 22.30 – Karierę rozpoczynał w duecie z Maurycym Kiebzakiem Górskim jako UL/KR . W 2014 Król postanowił wydać pierwszą płytę solową. Ostatnia płyta „Dziękuję” ukazała się się w kwietniu 2021.
  • Janka – godz. 24 – 8. marca pojawił się na rynku debiutancki album duetu pod tytułem „MIDI Life Crisis”. Styl i brzmienie JANKI jest nie do podrobienia.
Czytaj też  Karpaty na Widelcu. Spotkanie Roberta Makłowicza z rzeszowskimi restauratorami

TONY: 31 lipca (sobota)

  • Kasia Lins – godz. 19 – wokalistka, pianistka, kompozytorka i autorka tekstów. Niedawno otrzymała nominację do Fryderyka 2021 w kategorii Album Roku Pop Alternatywny za płytę Moja Wina.
  • RYSY feat. Justyna Święs, Michał Anioł – godz. 20 – Warszawski duet RYSY tworzą producenci Wojtek Urbański oraz Łukasz Stachurko. Premiera debiutanckiego singla “Ego” (z gościnnym udziałem Justyny Święs) odbyła się 4 maja 2015 roku, a już 4 września ukazał się debiutancki longplay “Traveler”.
  • PRO8L3M – 21.30 – Od momentu debiutu w 2013 roku każde kolejne wydawnictwo zespołu przynosi platynowe płyty i elektryzuje coraz większe kręgi słuchaczy. Zespół kilkukrotnie zadebiutował na pierwszym miejscu listy OLIS i stale wyprzedając największe sale koncertowe w Polsce pozostaje jednym z największych fenomenów muzycznych ostatnich lat.
  • Pejzaż – godz. 23 – Bartosz Kruczyński czerpie inspiracje z dorobku polskiej piosenki lat 60., 70., 80. i 90. Zadebiutował albumem „Ostatni Dzień Lata”.
  • The Cery Polish Cut-Outs – godz. 24 – zamysł zespołu jest bardzo prosty – chcą promować polską muzykę lat 70. i 80. na całym świecie wydając różne miksy i umieszczając je w nowym kontekście poprzez montaż. To jeden z najpopularniejszych sposobów na recykling muzyki.

 

Subskrybuj Wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Facebook