Rzeszow Info

Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej
Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej

Estrada Rzeszowska 13 maja uruchamia Letni Ogródek Kulturalny i zaprasza na Dzień Otwarty. Zagra ROZEN!

Letni Ogródek Kulturalny to cykl bezpłatnych wydarzeń, między innymi koncertów i pokazów filmów na parkingu przy budynku Estrady Rzeszowskiej i działającego w Estradzie Inkubatora Kultury. W piątek 13 maja o 20.00 usłyszymy projekt Rozen, czyli muzykę z pogranicza indie folku i popu.

Już 13 maja Estrada Rzeszowska i działający w Estradzie Rzeszowski Inkubator Kultury uruchamiają cykl bezpłatnych wydarzeń pod nazwą Letni Ogródek Kulturalny, które odbywają się na parkingu przy budynku Estrady (ul. Jagiellońska 24). W 2022 roku LOK stawia przede wszystkim na koncerty i plenerowe pokazy filmów. Pierwszą atrakcją muzyczną będzie koncert Rozen.

Rozen to projekt z pogranicza indie folku i popu. Ich twórczość to wyraziste połączenie ciepłego wokalu, gitary elektrycznej, skrzypiec, wiolonczeli i perkusji. Często porównywani są do takich grup jak Mumford & Sons, The Lumineers oraz Of Monsters & Men. Jak sami mówią, zajmują się opowiadaniem historii o tym, co wspólne. W swoich utworach dotykają uniwersalnych doświadczeń – miłości, tęsknoty, nadziei czy straty. Dzięki łączącej ich muzycznej wrażliwości przekładają je na wpadające w ucho melodie i pełne emocji, poetyckie teksty. Zespół powstał z inicjatywy wokalisty, gitarzysty i autora tekstów Andrzeja Rozena. Może pochwalić się ponad 20 tysiącami słuchaczy na Spotify miesięcznie.

Czytaj też  Spotkanie autorskie z Małgorzatą Matwij

IG: https://www.instagram.com/rozen_rozen_/

FB: https://www.facebook.com/rozen.band/

 

Koncert Rozen będzie dobrą okazją do poznania Estrady Rzeszowskiej jeszcze bliżej. Przybyli będą mogli zobaczyć budynek Estrady od środka. To kamienica, która niedawno przeszła remont elewacji, a przed laty należała do Edwarda Janusza – słynnego rzeszowskiego fotografa z czasów Galicji. Na parterze znajduje się Rzeszowski Inkubator Kultury, w którym codziennie można napić się smacznej kawy, pograć w planszówki, poczytać książki, porozmawiać o kulturze. To także przestrzeń, w której można prezentować swoje prace – obrazy, fotografie i organizować spotkania, szkolenia. Działa tu także Punkt Adopcji Roślin. 13 maja będzie tu można toczyć gorące dyskusje o koncertach w naszym mieście i nie tylko!

informacja i zdjęcie: Estrada Rzeszowska

Subskrybuj Wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze