Rzeszow Info

Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej
Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej

Drużyna pierwszej rundy TAURON Ligi 2022/2023

Minął już półmetek fazy zasadniczej TAURON Ligi sezonu 2022/23. Dominują w niej siatkarki ŁKS Commercecon Łódź i Developres BELLA DOLINARzeszów.

Dotychczas mamy ligę dwóch prędkości. Dwie drużyny wyraźnie prowadzą, za nimi jest wstrząsany turbulencjami kadrowymi Grupa Azoty Chemik Police, a wśród pozostałych każdy może wygrać z każdym.

Zdecydowanie najlepszy jest ŁKS Commercecon, kończący rundę z kompletem wygranych. Łodzianki straciły tylko punkt, w spotkaniu z Developresem BELLA DOLINA. Trener Alessandro Chiappini ma mocną i szeroką kadrę, z której w pełni korzysta.

W łódzkiej drużynie jest jednak siatkarka, która na boisku robi różnicę – to Roberta Ratzke, znakomita rozgrywająca, medalistka mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich.

Siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź i Developres Rzeszów dominują TAURON Ligę

Dublerką w drużynie rundy jest rzeszowianka Katarzyna Wenerska. Z pewnością Brazylijka ma łatwiejsze zadanie od rywalek z tej pozycji, bo obok siebie ma znakomite siatkarki. Na środku są trzy reprezentantki Polski, a ile znaczy dla drużyny Valentina Diouf, pokazały niedzielne derby Łodzi, w których Włoszka rozwiązywała wszystkie problemy swojej drużyny w ataku.

Cztery zawodniczki zdobyły więcej od niej punktów po atakach, ale Włoszka najskuteczniejsza była w kluczowych momentach. Jej dublerką jest Monika Gałkowska, najskuteczniejsza siatkarka rozgrywek.

Z trzech środkowych ŁKS Commercecon najlepszą rundę miała Klaudia Alagierska-Szczepaniak, najlepsza blokująca TAURON Ligi. Wyróżniliśmy też młoda Dominikę Pierzchałę, jako przedstawicielkę największej rewelacji rozgrywek, którą jest BKS Bostik Bielsko-Biała.

Czytaj też  Zimowe Mistrzostwa Polski w skokach do wody w Rzeszowie

Zespół prowadzony przez Bartłomieja Piekarczyka zajmuje czwarte miejsce z niewielką stratą do Grupy Azoty Chemika Police, a przecież potencjał finansowy obu klubów jest nieporównywalny. W umownej drugiej szóstce są Aleksandra Gryka z ŁKS Commercecon i była ełkaesianka Joanna Pacak, która w spotkaniu z #Volleyem Wrocław zdobyła aż 25 punktów.

Gdyby nie świetna gra rzeszowskich przyjmujących: Jeleny Blagojević i Ann Kalandadze, w pierwszym składzie znalazłaby się Paulina Damaske, ofensywna liderka klubu z Bielska-Białej. Obie skrzydłowe Developresu BELLA DOLINA spisują się doskonale, a Gruzinka przeszła drogę z rezerwy do kluczowej zawodniczki wicelidera.

Uzupełnieniem drużyny rundy jest Karolina Drużkowska, wielka nadzieja polskiej siatkówki, która, choć jest jeszcze chimeryczna, zaczyna spełniać nadzieje…

Drużyna pierwszej rundy TAURON Ligi 2022/23

  • Valentina Diouf, 
  • Klaudia Algierska-Szczepaniak
  • Anna Kalandadze
  • Jelena Blagojević
  • Dominika Pierzchała
  • Roberta Ratzke
  • Aleksandra Szczygłowska

 

Subskrybuj Wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze