Dramatyczny mecz w Gdańsku dla Assesco Resovii Rzeszów

FB_IMG_1670660149575
W czwartek 8 grudnia na zakończenie 14 kolejki PlusLigi zmierzyły się ze sobą Trefl Gdańsk i Assesco Resovia Rzeszów. Po dramatycznym meczu, w pięciu setach lepsza okazała się Assesco Resovia Rzeszów.

Dodać należy, że przed meczem doszło do awarii systemu challenge. Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze 4:2 i systematycznie ją powiększał m.in przez skuteczną grę blokiem 10:6. W pewnym momencie po dwóch blokach rzeszowianie wyrównali 12:12. Jednak to nie trwało długo i Gdańsk ponownie odskoczył od Assesco na trzy punkty 16:13. Końcówka to dobra gra gospodarzy, która została zakończona asem serwisowym Sawickiego.

Drugiego seta znów lepiej zaczęli gospodarze. Resovia jednak szybko doprowadziła do wyrównania. W pewnym momencie Assesco odskoczyło na dwa punkty 9:11. Skutecznie zaczęli grać Defalco i Muzaj. Rzeszowianie osiągnęli wysokie prowadzenie w samej bieliźnie seta 19:24. Jednak chwila dekoncentracji i na tablicy wyniku widniał wynik 23:24. Ręka jednak nie zadrżała Muzajowi, który skończył atak i doprowadził do remisu w całym spotkaniu.

W trzecim secie pojawił się na boisku Mariusz Wlazły, był to jego mecz numer 500 w PlusLidze. Początek seta należał do jego drużyny, która szybko wyszła na prowadzenie 9:5. Rossard starał się zmniejszyć dystans do gospodarzy, jednak niewiele z tego wynikało. Na tablicy widniał wynik 14:11. Rzeszowianie doprowadzili do remisu za sprawą Defalco 20:20. Końcówka należała jednak do Trefla. Najpierw ważna akcje skończył Martinez 23:21. Potem to on dał swojej drużynie piłkę setową 24:22. Rzeszowianie zakończyli seta błędem w polu serwisowym.

Czwartego seta ponownie lepiej zaczęli gospodarze 3:0. Jednak goście szybko odpowiedzieli i prowadzili 3:4. Dobre zagrywki Drzyzgi pozwoliły odskoczyć Wilkom na cztery punkty 7:11. Dobrze zagrywał Kochanowski 15:10. Taka przewaga pozwoliła rzeszowskiej drużynie dojechać do końca 4 seta. Całego seta asem serwisowym zakończył Muzaj.

Piąty decydujący set to dobra gra gospodarzy 5:3, wszystko za sprawą Wlazłego i jego serwisu. Resovia doprowadza jednak szybko do wyrównania 7:7. Jednak błędy w ataku Resovii doprowadziły do tego, że Gdańsk znów miał dwa punkty przewagi 9:7. Decydujący był moment, w którym na plac gry wszedł Bucki. To on swoją postawą dał Resovii piłkę setową 12:14. Decydujący punkt o losach całego spotkania zdobył Defalco.

MVP: Maciej Muzaj

Trefl Gdańsk – Asseco Resovia Rzeszów 2:3 (25:20, 23:25, 25:23, 19:25, 13:15)

Składy zespołów:

Trefl Gdańsk: Bołądź (15), Martinez (15), Urbanowicz (13), Niemiec (9), Sawicki (7), Kampa (4), Perry (libero) oraz Wlazły (9), Nasevich (2), Droszyński

Asseco Resovia Rzeszów: DeFalco (21), Muzaj (20), Kochanowski (10), Kozamernik (9), Drzyzga (3), Cebulj (2), Zatorski (libero) oraz Rossard (8), Bucki (2), Kędzierski

Foto podglądowe: profil Facebook Asseco Resovii Rzeszów