Rzeszow Info

Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej
Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej

Dramatyczna walka Aleksa z SMA. Nie bądźmy obojętni i pomóżmy!

Do naszej redakcji wpłynęła prośba dotycząca zbiórki na rzecz małego Aleksa, który zmaga się z SMA. Jego rodzice Weronika i Łukasz Żakowscy toczą nierówną walkę z tą chorobą. Cel? Zebranie środków na leczenie ich synka. Tylko tak można go uratować.

Aleks zmaga się z podwójnie dramatyczną historią. Mało tego zbiórka idzie bardzo powoli. Dlatego też rodzice i wolontariusze zgromadzeni wokół Aleksa i jego rodziny zwracają się wszędzie z prośbą o pomoc. Środki które muszą zebrać to teraz blisko 7,8 mln złotych na ZolgenSMA (Terapię genową). 

Aleks i jego rodzice pochodzą z Chojnic (województwo pomorskie). Został zdiagnozowany zaraz po porodzie i od tego momentu zaczęła się walka o jego życie. Rodzice podjęli leczenie spowalniające chorobę lekiem Spinraza. 

Dramat rodziców, zebrali 2 mln złotych i je oddali na inne dzieci chore na SMA

Rodzice uzbierali jakiś czas temu kwotę 2 mln złotych i wtedy pojawiają się szansa na podanie refundowanego leku w Niemczech. Po tej wiadomości oddali środki zebrane na Aleksa na inne dzieci (ten gest sprawił, że dwójką dzieci otrzymała terapię genową). Rodzice oddali wszystko co do złotówki. Jednak szczęśliwego zakończenia nie było. 

Czytaj też  W Szkole Podstawowej nr 33 w Rzeszowie powstanie klasa sportowa

Aleks przeszedł wszystkie badania pozytywnie, ale niespodziewanie wycofał się Ubezpieczyciel.

Decyzję tłumaczono zmianą zasad podawania terapii genowej w stosunku do dzieci otrzymujących inne, alternatywne leczenie – w przypadku Aleksa spowalniające chorobę, jednak jej nie zatrzymujące.

– napisali do nas wolontariusze zajmujący się Aleksem. 

Niestety mijały kolejne miesiące, które doprowadziły do tego, że chłopiec musi poruszać się na wózku inwalidzkim i pogorszenia przyjmowania pokarmów. Spadła jego waga i musiano założyć sondę do żołądka.

Rodzice znów stają do walki. Dziecko ma 18 miesięcy i coraz mniej czasu. Rodzice są zrozpaczeni i błagają o pomoc. Chcą uratować swoje dziecko. Tym bardziej to dramatyczna sytuacja, że zbiórkę znów musieli zacząć od zera. 

Pomóżmy. Kliknij tutaj i pomóż Aleksowi.

 

 

Subskrybuj Wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze