Rzeszow Info

Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej
Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej

Dr hab. Tomasz Kluz z tytułem profesora nauk medycznych

Prezydent RP Andrzej Duda nadał dr hab. Tomaszowi Kluzowi z USK w Rzeszowie tytuł profesora nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauki medyczne

Profesor dr hab. n. med. Tomasz Kluz jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Lublinie. W 1991 roku, po uzyskaniu dyplomu lekarza medycyny, trafił jako lekarz stażysta do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Rzeszowie.

Rok później, po ukończeniu stażu został zatrudniony w tymże ośrodku w Klinicznym Oddziale Ginekologii i Położnictwa. W 1992 roku przebywał na 10 miesięcznym  stażu naukowo – klinicznym w Klinice Ginekologii Uniwersytetu w Amsterdamie. W 1998 roku zdał egzamin specjalizacyjny z ginekologii i położnictwa oraz obronił pracę doktorską w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W 2012 roku zdał egzamin specjalizacyjny z ginekologii onkologicznej. W 2018 roku uzyskał tytuł doktora habilitowanego medycyny na Uniwersytecie Medycznym im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. W grudniu 2018 roku wygrał konkurs na stanowisko Profesora nadzwyczajnego w Uniwersytecie Rzeszowskim.

Od 1 stycznia 2019 roku jest zatrudniony na stanowisku Kierownika Kliniki Ginekologii, Ginekologii Onkologicznej i Położnictwa w USK w Rzeszowie. W styczniu 2023 roku postanowieniem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej został nadany mu tytuł profesora nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauki medyczne.

Tytuł profesora belwederskiego, to zwieńczenie kariery naukowej. Nie oznacza to, że należy usiąść na laurach. Przeciwnie, dla mnie to motywacja do dalszej pracy naukowej. Nie byłoby tego sukcesu, gdyby nie wspaniały personel lekarski, pielęgniarski, cała administracja, z którą mam ogromną przyjemność pracować. Są to wspaniali i wyjątkowi ludzie, dzięki którym mogłem prowadzić badania naukowe. Myślę, że tworzymy bardzo dobry i zgrany zespół – mówi prof. Tomasz Kluz.

W czasie pracy zawodowej, prof. Kluz uczestniczył w licznych kursach i stażach w kraju i za granicą, między innymi w: Amsterdamie, Utrechcie, Paryżu, Lyonie, Marsylii, Rzymie, Pradze, Zurichu czy Berlinie. Wielokrotnie organizował szkolenia z zakresu ginekologii operacyjnej dla lekarzy z innych ośrodków.

Jest autorem 83 publikacji w czasopismach medycznych oraz wygłaszał liczne referaty na konferencjach naukowych. Obecnie utrzymuje ścisłe kontakty z Kliniką Ginekologii Onkologicznej Uniwersytetu w Rzymie i Utrechcie, Zakładem Genetyki Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie oraz Katedrą Chemii Nieorganicznej i Analitycznej Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu, celem wymiany doświadczeń i podnoszenia kwalifikacji.

Główne kierunki zainteresowania to ginekologia operacyjna, uroginekologia i ginekologia onkologiczna. Był promotorem dwóch doktoratów obronionych z wyróżnieniem. Kierował Grantem Badawczym pt. „Genetyczny test przesiewowy dla kobiet z ryzykiem rozwoju raka jajnika z terenu Podkarpacia”.

 

Czytaj też  Ogólnopolski Dzień Inżynierii Materiałowej na Politechnice Rzeszowskiej
Subskrybuj Wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze