Dobra passa przerwana. Resovia przegrywa z ŁKS Łódź 0:3

23.10.2022 RESOVIA - LKS LODZ FORTUNA I LIGA PILKA NOZNA

Autor: 23.10.2022 RZESZOW UL. HETMANSKA ( POLAND ) PILKA NOZNA ( FOOTBALL ) FORTUNA 1 LIGA SEZON 2022/2023 ( POLISH FIRST LEAGUE ) 15. KOLEJKA MECZ RESOVIA - LKS LODZ ( GAME ) NZ PIOTR JANCZUKOWICZ RADOSC BRAMKA GOL EMOCJE 0:1 DLA LKS KAMIL DANKOWSKI FOTO MICHAL STANCZYK / CYFRASPORT

Po pasjonującym meczu z Cracovią w Pucharze Polski, który Resovia wygrała 4:3, przyszły ligowe rozgrywki. W meczu 15 kolejki Fortuna 1 ligi piłkarze Resovii przegrali u siebie z wyżej notowanym rywalem 0:3.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem 0:0. Nie było to porywające widowisko. Gra była często przerywana faulami. W 33 minucie meczu kontuzji bez kontaktu z przeciwnikiem doznaje zawodnik ŁKS Łódź Lorenc a zmienia go Pirulo. Jak się okazało w późniejszym etapie meczu to właśnie Pirulo rozstrzyga mecz w Rzeszowie.

Druga połowa wygląda podobnie do pierwszej. Akcje jednych i drugich były przerywane faulami. W 62 minucie gola dla ŁKS strzela Janczukowicz po dobitce strzału Pirulo. Dziesięć minut później Hiszpan dopina swego i podwyższa na  0:2. Przez następne minuty mecz toczy się pod kontrolą gości z Łodzi. W 96 minucie meczu swojego drugiego gola strzela Pirulo, który ustala wynik spotkania w Rzeszowie na 0:3 dla ŁKS Łódź.

Po tym meczu goście awansują na pozycję wicelidera ligi. Resovia natomiast po meczu z ŁKS zajmuje 14 miejsce z dorobkiem 15 pkt.