Developres Rzeszów z Superpucharem Polski w siatkówce!

FB_IMG_1668066560998

Developresem BELLA DOLINA Rzeszów wygrał z Grupą Azoty Chemik Polce w meczu o Superpuchar Polski w siatkówce 3:2 (22:25, 24:26, 25:16, 25:18, 15:10). W nagrodę zawodniczki z Rzeszowa otrzymały czek w wysokości 100 tysięcy złotych. Superpuchar Polski drugi raz z rzędu wędruje do Rzeszowa.

Zawodniczki z Rzeszowa przegrywały już w meczu 0:2. Udało im się jednak odwrócić losy meczu i wygrać całe spotkanie 3:2. Dwa pierwsze sety były niezwykle wyrównane i kończyły się niewielkim zwycięstwem zespołu z Polic. Na uwagę zasługuje druga partia, gdzie zespół Antigi prowadził 18:11, by niespodziewanie przegrać na przewagi 24:26.

Trzeci i czwarty set to przewaga zespołu z Rzeszowa. Trzeci set był w miarę wyrównany do stanu 13:11. Rzeszowianki szybko odskoczyły i wygrały seta 25:16. Następny set to również dominacja zespołu wicemistrza Polski. Nasza drużyna w pierwszej fazie seta prowadziła 8:1. Ostatecznie set wygrały 25:18.

Piąty set długo toczył się punkt za punkt. Zmiana stron nastąpiła przy prowadzeniu 8:7. Po zmianie stron kontrę wykorzystuje Ann Kalandadze i odskakujemy na dwa punkty. Końcówka piątego seta to już dominacja Developresu Rzeszów 12:9, a następnie cały mecz skutecznym atakiem zakończyła Jelena Blagojević.

Grupa Azoty Chemik Police: Fabiola Almeida de Souza, Martyna Czyrniańska, Agnieszka Korneluk, Jovana Brakocevic-Canzian, Martyna Łukasik, Iga Wasilewska – Maria Stenzel (L) oraz Katarzyna Połeć, Maira Cipriano, Joanna Sikorska, Lenka Oveckova. Trener: Marek Mierzwiński.

Developres BELLA DOLINA: Katarzyna Wenerska, Jelena Blagojević, Magdalena Jurczyk, Gabriela Orvosova, Weronika Szlagowska, Weronika Centka – Aleksandra Szczygłowska (L) oraz Ann Kalandadze, Anna Obiała, Daria Przybyła (libero). Trener: Stephane Antiga.

Foto podglądowe: KS Developres Rzeszów