Developres Rzeszów bliżej finału Tauron Ligi. Wygrana z Grot Budowlany Łódź!

FB_IMG_1682098283963
W pierwszym meczu półfinału Tauron Ligi siatkarki Developresu BELLA DOLINA Rzeszów pokonały Grot Budowlanych Łódź 3:0 (25:21, 25:23, 25:22). Mecz był wyrównany i zacięty. Drużyna z Łodzi próbowała wygrać choćby seta. To się jednak nie udało. Drugi mecz półfinału zostanie rozegrany we wtorek w Łodzi o godzinie 17:30. MVP spotkania: Jelena Blagojević

Siatkarki z Rzeszowa wygrały pierwszego seta 25:21. Zespół Rysic stopniowo powiększał przewagę skutecznie zagrywając i blokując rywalki. Pierwszą większą przewagę Developers uzyskał przy stanie 12:8. Rywalki z Łodzi nie były w stanie nawiązać walki i pierwszy set skończył się udanym atakiem Jeleny Blagojević.

W drugim secie gospodynie prowadziły już 13:4 i zanosiło się na pewne zwycięstwo. Jednak zespół z Łodzi pokazał charakter i w samej końcówce zrobiło się nerwowo. Magdalena Lisiak dzięki skutecznej zagrywce zniwelowała straty i doprowadziła do stanu 23:21. Set skończył się wynikiem 25:23 po skutecznej kiwce Heleny Blagojević.

Trzecia partia to wyrównana walka obu zespołów. Gospodynie prowadziły w pewnym momencie 17:13, jednak zespół z Łodzi szybko zniwelował prowadzenie Developersu i doprowadził do wyrównania 19:19. O losach tego seta i meczu zadecydowała końcówka, gdzie więcej zimnej krwi które wygrały kluczowe akcje. Piłkę setową wywalczyła Orvosova, która dwie akcje później zamknęła mecz atakiem.

Developres Rzeszów: Wenerska, Jurczyk, Blagojević, Kalandadze, Orvosova, Centka, Szczygłowska (libero). Trener Stephane Antiga.

Budowlani Łódź: Lisiak, Fedusio, Durul, Polak, Sobolska-Tarasova, Kazała, Łysiak (libero). Trener Maciej Biernat.

Foto podglądowe: profil Facebook Developers Rzeszów