Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Fortes Deweloper

Da Vinci w Rzeszowskim szpitalu klinicznym

Da Vinci w Rzeszowskim szpitalu klinicznym
piron-guillaume-U4FyCp3-KzY-unsplash

Specjaliści z KSW nr1 przeprowadzili pięć operacji u kobiet, które zostały zdiagnozowane pod kątem nowotworu trzonu macicy. Nie byłoby to możliwe gdyby nie jeden z najnowocześniejszych robotów operacyjnych Da Vinci. Warto wspomnieć, że Rzeszów jako jedno z 8 miast posiada dostęp do tak precyzyjnych sprzętów.


Lekarze usunęli zainfekowane elementy macicy u chorych kobiet. Maszyna jest niezwykle efektowna a w szczególności jeśli chodzi o zabiegi z zakresu onkologii. Dzięki ogromnej precyzji pozwala usunąć zaatakowane obszary organizmu, niwelując do minimum ból i ograniczając niszczenie zdrowych tkanek. Dodatkowo po zabiegu na ciele pacjentów pozostają dużo mniejsze blizny.
Doktor Tomasz Kluz powiedział - Operowane pacjentki opuściły szpital już w drugiej dobie po wykonanej operacji i jeśli zajdzie tak potrzeba zostaną skierowane na leczenie dodatkowe w formie radioterapii.


Warto wspomnieć, że zabieg przeprowadził chirurg z Czech Profesor Radovan Pilka na co dzień pracujący w szpitalu w Ołomuńcu gdzie od 12 lat robotyka pomaga chorym. Polskim trzonem lekarski przewodził dr hab. n. med. Tomasz Kluz.


Choć robot Da Vinci zagościł na Rzeszowskiej ziemi już wcześniej wykorzystywany jest od 1 maja. Od tamtej pory wykonano już blisko 100 zabiegów zarówno urologicznych jak i ginekologicznych. Wszystkie operacje finansowane są z NFZ.


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów