poniedziałek, 19 kwietniaWiadomości które się liczą

Czy będą ścigać Warchoła za brak maseczki?

Policjanci z Rzeszowa poprosili Komendę Główną Policji o udzielenie pomocy prawnej w sprawie Marcina Warchoła, kandydata na prezydenta Rzeszowa w wyborach uzupełniających. Pytają w jaki sposób mogą uzyskać zezwolenia na ściganie osoby posiadającej immunitet.

Chodzi o to, że kandydat na prezydenta Rzeszowa i jednocześnie wiceszef Ministerstwa Sprawiedliwości pojawiał się na spotkaniach w trakcie kampanii wyborczej bez maseczki. I to nie jeden raz. Sam umieszczał swoje zdjęcia bez maseczki na portalach internetowych, m.in. na tle rzeszowskiego Ratusza.

Nadkomisarz Adam Szeląg z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie poinformował, że materiały dotyczące czynności wyjaśniających w tej sprawie zostały przesłane za pośrednictwem Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie do Biura Prewencji Komendy Głównej Policji.

Sztab wyborczy Warchoła twierdzi, że Warchoł dotychczas nie otrzymał żadnych informacji na temat tej sprawy i dodaje, że jeżeli Warchoł nieświadomie naruszył rozporządzenie, oczywiście jest gotów natychmiast opłacić mandat.

Jak na razie w tej sprawie nic się nie dzieje. Czekamy na odpowiedź Biura Prewencji KG.

O dalszych losach tej sprawy poinformujemy naszych Czytelników.

Małgorzata Froń

Subskrybuj Wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze