Czwarte zwycięstwo Asseco Resovii Rzeszów w PlusLidze

IMG_20221016_080010
W ramach 4 kolejki PlusLigi Asseco Resovia Rzeszów podejmowała na wyjeździe zespół Cuprum Lubin. Rzeszowianie pojechali do Lubina szukać czwartego zwycięstwa w sezonie. Ostatecznie ta sztuka im się udała i odnieśli zwycięstwo 0:3 (27:29, 21:25, 18:25)

W pierwszego seta lepiej weszli goście, którzy weszli w mecz od bloku Kochanowskiego. Po błędzie Kapicy w polu serwisowym rzeszowianie zdobyli 4 pkt z rzędu i prowadzili (2:5). Lubinianie szybko doprowadzają do remisu (7:7), następne akcje pozwalają Asseco na odskoczenie od rywala (13:15). Dzięki dobrym atakowi Rossarda i blokowi Kochanowskiego Resovia prowadzi 13:17. Jednak gospodarze skutecznie gonią wynik. To głównie nieskuteczna gra Asseco i skuteczność w ataku Kapicy doprowadza ponownie do remisu (17:17). Resovia wychodzi na dwa punkty przewagi (17:19). Lubinianie szybko jednak wyrównują. Trzy asy serwisowe posyła w tym momencie Kapica (22:20). Po dwóch atakach Buckiego Resovia prowadzi (22:23). Pierwszą piłkę setową mieli gospodarze po bloku M'Baye (24:23). Nie wykorzystują tego i set grany jest na przewagi. Ostatecznie to Resovia wygrywa pierwszego seta (27:29) po ataku Cebulja.
Początek drugiego seta to w miarę wyrównana walka (5:5). Po chwili jednak rzeszowianie odjeżdżają rywalom (5:8). Lubinianie szybko doprowadzają do wyrównania (11:11), a następnie wychodzą na prowadzenie (12:11). Po chwili Cebulj skutecznie atakuje i posyła dwa asy serwisowe (12:14). Rzeszowianie odskakują na trzy punkty (16:19). Lubinianie doskakują jeszcze do Resovii (18:19). Resovia w dwóch następnych akcjach odskakuje na trzy punkty (18:21). Set kończy się błędem w ataku Kapicy (21:25).

Trzeci set to skuteczna skuteczna gra Asseco i błędy Cuprum (5:9). Rzeszowianie powiększali swoją przewagę i dominowali w trzecim secie (7:14). W dalszej części seta Lubinianie mieli jeszcze serię trzech punktów z rzędu (11:17). Ekipa z Rzeszowa nie pozwoliła sobie jednak na dekoncentrację i dość szybko zamknęli sprawę wygrania całego meczu. Prowadzili po asie serwisowym Rossarda (14:20). Skuteczna gra w końcówce pozwoliła na zwiększenie przewagi do 8 pkt. Mecz zakończył się asem serwisowym Cebulja (18:25).

MVP meczu:  Klemen Cebulj

Cuprum Lubin: Pająk, Kapica, Ferens, Berger, M'Baye, Pietraszko, Szymura (libero) oraz Kubicki, Kovalov, Sas (libero)

Asseco Resovia Rzeszów: Drzyzga, Bucki, Rossard, Cebulj, Kozamerniik, Kochanowski, Potera (libero) oraz DeFalco, Kędzierski, Piotrowski, Zatorski (libero)

Foto podglądowe: PlusLiga.pl