Czech wygrał puchar prezydenta Rzeszowa

217479422_2924767401130283_6701969872390351720_n-ink
Petr Michnev okazał się najlepszym zawodnikiem V Międzynarodowych Mistrzostw o Puchar Prezydenta Rzeszowa – Resovia Residence 2021. W finale kategorii Open Pro czeski tenisista pokonał 7:6(7), 6:2 Yanna Wójcika, polskiego gracza, który urodził się i wychował w Szwajcarii.

Tenisista z Ostrawy, który ma na koncie udział w turniejach wielkoszlemowych, na kortach Czarnych (ul. Błogosławionej Karoliny) obronił tytuł sprzed roku. W nagrodę otrzymał 3 tysiące złotych plus nagrody rzeczowe o podobnej wartości (pula nagród całych zawodów wynosiła ok. 20 tysięcy). Puchar wręczyła Jolanta Kaźmierczak, nowa wiceprezydent Rzeszowa.

Warto nadmienić, że do półfinału dotarł Mateusz Kowalczyk (musiał skreczować), swego czasu czołowy polski deblista, uczestnik turniejów wielkoszlemowych.

W finale kategorii open triumfował Bartosz Parzyński (Kraków), który pokonał 6:2, 6:3 Kamila Kopyckiego (Skarżyńsko-Kamienna), a w finale kategorii +45 Zbigniew Dąbrowski (Kielce) wygrał 6:2, 6:3 Radosława Pielechę (Leżajsk).

Z powodu potężnej ulewy, która przeszła nad kortami w niedzielne popołudnie, finały zostały rozegrane pod dachem.