Rzeszow Info

Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej
Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej

Chcesz zagrać w Minecraft? Idź na ulicę Unii Lubejskiej 1

W budynku przy ul. Unii Lubelskiej 1 w Rzeszowie powstało miejsce, w którym znana gra Minectraft jest wykorzystywana jako platforma edukacyjna dla dzieci.

– Gdy w lutym ubiegłego roku w rzeszowskim Urban Labie rozpoczęły się zajęcia z Minecrafta zobaczyliśmy, jak dużym zainteresowaniem ze strony młodych mieszkańców Rzeszowa się one cieszą. Dlatego też powstał projekt stworzenia centrum Minecrafta. Inspiracja wyszła z Urban Lab i Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Rzeszowa,  samo centrum zostało stworzone przez Młodzieżowy Dom Kultury. Dziś oficjalnie inaugurujemy działalność centrum – miejsca, w którym dzieci i młodzież z rzeszowskich szkół mogą bezpłatnie rozwijać swoją pasję – mówi Krystyna Stachowska, zastępca prezydenta Rzeszowa, której podlegają m.in. sprawy edukacji.

Centrum Minecraft i druku 3D znajduje się w budynku przy ulicy Unii Lubelskiej 1. Z zajęć może równocześnie korzystać 15 osób. Projekt cieszy się tak dużym zainteresowaniem, że aby z oferty mogła skorzystać większa liczba dzieci, zajęcia będą realizowane w cyklach trzymiesięcznych.

Dlaczego Minecraft? – Ta gra uczy tworzenia i budowania. Rozwija kreatywność, uczy współpracy, zwiększa możliwości intelektualne i poznawcze dzieci. Może pomagać w przyswajaniu wiedzy szkolnej zwłaszcza z zakresu przedmiotów ścisłych i nauk przyrodniczych. Wymaga myślenia przestrzennego i umiejętności strategicznego rozumowania – wyliczają przedstawiciele MDK.

Czytaj też  Gala Podkarpackiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2023

Ponadto jako platforma edukacyjna, w powiązaniu z nakładkami programowymi, daje możliwość nauki programowania, budowania skomplikowanych systemów, układów urbanistycznych, a nawet komponowania muzyki.

Efekty pracy mogą istnieć fizycznie dzięki przestrzennym modelom powstającym z wykorzystaniem drukarek 3D.

Koszt stworzenia Centrum Minecraft i druku 3D przy ul. Unii Lubelskiej 1 w Rzeszowie to ok. 90 tys. zł.

– Super, że takie centrum powstało, już tam byłem i będę chodził – mówi Wiktor, 17- latek z Rzeszowa.

maf

Subskrybuj Wątek
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Monika
Monika
1 rok temu

Byłam. Super. Dzięki za cynk.