Rzeszow Info

Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej
Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej

Certyfikat Ekopuszczyka – rusza projekt dla rzeszowskich szkół

Miasto Gmina Rzeszów, Fundacja Odzyskaj Środowisko oraz organizacja odzysku AURAEKO zapraszają szkoły  podstawowe i ponadpodstawowe do wzięcia udziału w pionierskim projekcie edukacji ekologicznej. Wystarczy zarejestrować szkołę, wykonać jedno z zadań konkursowych i przesłać raport, by zdobyć certyfikat Ekopuszczyka – ekologicznej szkoły. Na uczniów czekają także cenne nagrody.  Projekt potrwa do końca marca.

Ekopuszczyk – symbol mądrości w duchu eko

W mitologii greckiej była świętym ptakiem Ateny – bogini mądrości i sztuki. Starożytni Grecy wierzyli, że gniazda pójdziek (tamtejszych sów) gwarantują im przychylność bogini. Ówcześni mieszkańcy cenili sowy tak bardzo, że ich wizerunek wybijano na drachmach, a Owidiusz przywoływał je w poemacie „Metamorfozy”. Sowy fascynowały ludzi od najdawniejszych czasów: ich przenikliwe spojrzenie, duża głowa, charakterystyczne „uszy” i majestatyczne skrzydła rozpostarte w locie znajdujemy w sztuce, literaturze czy fotografii. Ten boski ptak od stuleci uchodzi za symbol mądrości i wiedzy, dlatego stał się również patronem innowacyjnej platformy edukacyjnej Szkolnego Centrum Recyklingu. Certyfikat Ekopuszczyka to symbol zaangażowania szkoły na rzecz edukacji ekologicznej, ze szczególnym uwzględnieniem selektywnej zbiórki elektrycznych śmieci.

Czytaj też  Chcesz pracować w IT? Weź udział w cyklu "Let's talk about IT"

Proste zasady, cenne nagrody

Główną ideą projektu jest pokazanie rzeszowskim uczniom, że warto zaangażować się na rzecz ochrony środowiska naturalnego. „Stworzenie mapy miasta z czerwonymi pojemnikami na małe elektrośmieci, przeprowadzenie zajęć edukacyjnych związanych z tematyką elektrycznych śmieci, wywiady z mieszkańcami Rzeszowa o ekologii, kampania informacyjna dla rzeszowian o tym, co robić ze zużytym sprzętem to kilka propozycji działań dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych” – mówi Agnieszka Pabis z Fundacji Odzyskaj Środowisko.

Wszystkie informacje na temat Projektu Certyfikat Ekopuszczyka oraz Regulamin znajdują się na stronie Szkolne Centrum Recyklingu.

Subskrybuj Wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze