Rzeszow Info

Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej
Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej

Bieg niepodległości po raz 10 w Rzeszowie. Sprawdź szczegóły wydarzenia!

Już za cztery dni święto Niepodległości. Z tej okazji w całej Polsce organizowane są różnego rodzaju uroczystości i zawody. Również w Rzeszowie 11 listopada wystartuje 10. PKO Bieg Niepodległości. Ponad 1800 biegaczy weźmie udział w tym niezwykłym wydarzeniu. Początek o godzinie 11:11 na rzeszowskim Rynku. 

Pierwszy raz w historii rzeszowskiego biegu tak dużo zawodników weźmie udział w biegu. Start i meta będą zlokalizowane na Rynku. W trakcie biegu wystartują także zawodnicy, którzy ulicami miasta poniosą duża flagę Polski. 

Na biegaczy, którzy na metę dobiegną na miejscach: 100, 200, 300, 400, 500, 600, 700, 800, 900 i 1000 przygotowano dodatkowe upominki. Każdy biegacz, który weźmie udział w wydarzeniu otrzyma pamiątkowy medal. 

Trasa biegu: Rynek w Rzeszowie, ulica Kościuszki, Sokoła, Sobieskiego, Grunwaldzka, Piłsudskiego, Cieplińskiego, Zygmuntowską, Jagiellońską, 3 Maja, Lubomirskich, Szopena , Hetmańską i Bulwarami nad Wisłokiem. 

– Sport to zdrowie i pozytywna energia, antidotum na wszelkie nieszczęścia. Bądźmy otwarci na świat i cieszmy się z tego, że jesteśmy niepodległym krajem. To co dzieje się za naszą wschodnią granicą dowodzi, że niepodległość nie jest dana nikomu na zawsze i trzeba ją świętować, mówić o niej głośno. Bądźmy tego dnia razem – mówi wiceprezydent Stachowska.

To już 10. Bieg Niepodległości, ale jednocześnie 40. bieg organizowany przez nasze stowarzyszenie. Pamiętam, jak 10 lat temu poproszono nas o zorganizowanie pierwszej imprezy. Wówczas nie mieliśmy dużego doświadczenia, ale udało się. Z każdym rokiem przedsięwzięcie stawało się coraz większe, a dzisiaj mamy już do czynienia z naprawdę dużymi imprezami. Proszę sobie wyobrazić, że tylko podczas biegów niepodległości rozdaliśmy zawodnikom już potężnego tira bananów, trzy tiry wody i medale, które łącznie ważyły między 4 a 5 ton. W tym roku waga wszystkich medali przygotowanych na bieg to ponad 450 kilogramów – mówi Mirosław Wierzbicki.

Czytaj też  W Rzeszowie ruszył miejski program finansowania in vitro [ZDJĘCIA]

Utrudnienia w ruchu 11 listopada od godziny 5:30 

Mieszkańcy muszą uzbroić się w cierpliwość. Utrudnienia w ruchu potrwają od godziny 5:30. Część ulic zostanie zamknięta od godziny 10:00 np. Cieplińskiego i Piłsudskiego. W niektórych miejscach będzie zamknięta część drogi, a np. ulice Zygmuntowska i Jagiellońska zostanie zamknięta całkowicie.  

Biuro zawodów w hali na Podpromiu będzie czynne w czwartek w godzinach 15-18 i w piątek, od godz. 7:30 do 10:30. Organizatorzy apelują, aby w miarę możliwości odbierać pakiety startowe już w czwartek.

Trasa biegu. Foto UM Rzeszowa

Foto. Grzegorz Bukała/ UM Rzeszowa 

Subskrybuj Wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze