Rzeszow Info

Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej
Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej

Atrakcje w rzeszowskim parku wodnym. Rozpoczęły się konsultacje

Rozpoczęły się konsultacje społeczne, w których ratusz chce zapytać rzeszowian jakie atrakcje powinien być wyposażony przyszły aquapark.

Aquapark powstanie w północnej części Rzeszowa, na terenie osiedla Staromieście. Pod inwestycję zarezerwowane są działki w rejonie ulic Warszawskiej, Krogulskiego i Welca o łącznej powierzchni ok. 6 hektarów.

W ramach procedury przygotowującej tę potężną inwestycję zostało już przygotowane m.in. studium wykonalności, które pomogło odpowiedzieć na wiele pytań dotyczących przyszłego parku wodnego, dotyczących spraw zarówno finansowo-ekonomicznych jak i  technicznych.

Na podstawie analiz zawartych w studium wybrany został wariant aquaparku, który miasto będzie realizowało. To kryty park wodny wraz z dużym saunarium oraz z zewnętrzną strefą basenową i rekreacyjną.

Kolejnym etapem prac przygotowującym inwestycję jest wybór firmy, która inwestycję zaprojektuje. Procedura już trwa. Jest prowadzona w formie dialogu konkurencyjnego. Rozstrzygniecie planowane jest latem tego roku.

– Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami chcemy, aby w procesie tworzenia parku wodnego uczestniczyli także mieszkańcy. Dlatego rozpoczęliśmy konsultacje społeczne, w których pytamy m.in. o to w jakie atrakcje powinien być wyposażony przyszły aquapark – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Konsultacje społeczne rozpoczęły się 9 marca i potrwają do 14 kwietnia 2023 r.

Konsultacje są prowadzone w kilku formach:

  1. Ankieta elektroniczna

Ankieta znajduje się na stronie internetowej konsultacji społecznych. W większości zawiera pytania otwarte, w których prosimy o podzielenie się opinią i wpisanie własnych odpowiedzi. Czasami traficie w nim także na pytania zamknięte, polegające na wyborze spośród podanych odpowiedzi. Ankiety są intuicyjne i proste w obsłudze. Od jednego pytania przechodzimy do następnego, a na końcu klikamy w przycisk „Zakończ formularz i wyślij”. Dzięki tej formie konsultacji możecie wziąć w nich udział bez wychodzenia z domu.

TERMIN: 9 marca 2023 r. – 31 marca 2023 r.

Link: https://forms.office.com/pages/responsepage.aspx?id=YCBF9vrtHE6nFn_kNgvwidKtmWwc3XdBt4v5dHlAAJhUNFdNVk81OEkwRlVYOUtSVkxPRFdXUjFKNS4u&web=1&wdLOR=c12CD4367-BEB1-1845-A2DB-23C9336F9900

  1. Punkt konsultacyjny

MIEJSCE: Urban Lab Rzeszów przy ul. 3 Maja 13

TERMIN: 9 marca 2023 r. – 31 marca 2023 r., w godzinach 7:30-18:00 (od poniedziałku do piątku)

  1. Spotkanie konsultacyjne z mieszkańcami.

Spotkanie „Jakie atrakcje powinny znaleźć się w parku wodnym w Rzeszowie?” odbędzie się 4 kwietnia 2023 r. w sali Urban Lab Rzeszów przy ul. 3 Maja 13 od godz. 17:00 do godz. 19:00

  1. Zbieranie uwag i wniosków mieszkańców drogą elektroniczną poprzez adres e-mail

ADRES E-MAIL: konsultacje@erzeszow.pl

TERMIN: 9 marca 2023 r. – 14 kwietnia 2023 r.

 

Czytaj też  Bartosz Curzytek wraca do Texom Stali Rzeszów
Subskrybuj Wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze