Assesco Resovia Rzeszów wygrywa z Indykopolem AZ Olsztyn i wraca na zwycięską ścieżkę

assesco
Asseco Resovia Rzeszów podejmowała w 9 kolejce PlusLigi Indykopol AZS Olsztyn. Zespół z Rzeszowa po przegranej z Jastrzębiskim Węglem wrócili na zwycięska ścieżkę i wygrali 3:1 (26:24, 25:23 23:25, 25: ), wygrana przyszła jednak z problemami, pomimo, że Olsztyn to obecnie 10 drużyna ligi, a Asseco Resovia zajmuje 2 miejsce.

Mecz dobrze zaczął się dla drużyny gości, którzy po błędzie Kochanowskiego w zagrywce osiągnęli dwa punkty przewagi (1:3). Zawodnicy Asseco wychodzą jednak szybko z opresji i po asach serwisowych Buckiego wychodzą na cztery punkty przewagi (7:3). Zespół gospodarzy prowadził już sześcioma punktami (10:4). Jednak Olsztyn szybko odrabia straty za sprawą Butryna i jego zagrywek i ataków (10:9). Gra długo toczy się punkt za punkt. Rzeszowianie utrzymują dwupunktową przewagę (15:13). Za sprawą błędów w ataku i obronie Asseco goście doprowadzają do remisu (17:17). W końcówce pierwszego seta dobra zagrywka Lipińskiego i Olsztynianie wychodzą na prowadzenie (19:20). Mecz toczy się punkt za punkt. Końcówka grana na przewagi. Po uderzeniu w aut Butryna Assesco Resovia wygrywa pierwszego seta (26:24).

Drugiego seta podobnie jak pierwszego lepiej zaczynają goście. Prowadzą dwoma punktami (3:5), a po ataku Poręby (6:8). Niestety po ataku ze środka Kochanowskiego Olsztyn prowadzi już trzema punktami (7:10). Olsztynianie utrzymują trzy punkty przewagi, gra toczy się punkt za punkt (10:13). Dobry wyblok środkowego Olsztyna, kontra Buckiego i już tylko punkt przewagi Olsztyna (12:13). Skuteczny atak i zagrywki Defalco i Resovia wychodzi na prowadzenie (16:15). Po chwil jednak błędy w obronie Assesco i kontra AZS i to gości wychodzą na prowadzenie (17:18). Resovia jednak szybko odrabia straty i stawia potrójny blok (19:18), a po chwili złe przyjęcie serwisu Buckiego i w końcówce seta Resovia odskakuje na dwa punkty (20:18). Butryn zostaje wyblokowany i skuteczna kontra Assesco, którą kończy Muzaj (22:19). Dobry serwis Rossarda, piłka przelatuje na drugą stronę, gdzie Kędzierski rozgrywa do Kozamernika i ten zdobywa kolejny punkt (23:19). Dobrze ze środka Olsztynianie i as serwisowy Butryna i Olsztyn dalej walczy (23:21). Dobry serwis Lipińskiego (24:23). Po chwili jednak Defalco atakuje ze skrzydła i kończy się drugi set, który wygrywa Assesco Resovia (25:23).

Trzeci set zaczyna się od prowadzenia Assesco Resovii Rzeszów. To wszystko za sprawą Defalco (3:0). Olsztyn łapie jednak szybko kontakt z rzeszowską drużyną (6:6). Gra toczy się punkt za punkt (9:9). Po chwili błąd Defalco i Olsztyn odskakuje na dwa punkty (9:11). Rossard obija blok Olsztynian i już tylko punkt straty Assesco (11:12). Olsztynianie utrzymują dwupunktową przewagę (12:14). Resovia próbuje te straty zminimalizować, ale im się nie udaje. Po skutecznym ataku Defalco zawodnik Assesco z serwisu uderza w siatkę (13:15). A po chwili Karliztek skutecznie serwuje i Olsztynianie odskakują na trzy punkty (13:16). Szybko jednak Resovia odrabia straty i doskakuje do rywala po zablokowaniu Butryna (15:16). Sytuacyjna piłka i skuteczny atak Butryna i Olsztyn znów na trzy npunkty (15:18). Za chwilę Olsztyn odskakuje na pieć punktów po świetnej zagrywce Butryna i jego sytuacyjnej piłce (16:21). Lipiński skutecznie atakuje po bloku (18:22). Nieskuteczny atak Butryna i Rzeszów traci już tylko dwa punkty (20:22). Świetna zagrywka Rossarada i w końcówce seta już tylko jeden punkt przewagi AZS Olsztyn (22:23). Końcówka to gra błędów i ostatecznie set kończy się wygraną AZS Olsztyn po przepychane na siatce, z której zwycięsko wychodzi Karliztek (23:25).

W czwarty set lepiej wchodzą gospodarze, którzy prowadzą (4:2), jednak olsztynianie szybko doprowadzają do remisu (4:4). W tym fragmencie seta rzeszowianie co jakiś czas odskakuję na dwa punkty (5:3), ale AZS szybko doprowadza do remisu (5:5). Po ataku Bickiego po bloku Assesco prowadzi ponownie dwoma punktami (9:7). Rzeszowianie utrzymują dwupunktowe prowadzenie (11:9). Rossard skutecznie ze skrzydła i po chwili blok na Lipińskim (13:10). Lipiński kilka chwili później znów blokowany i już cztery punkty przewagi (15:11). Zawodnicy z Olsztyna jednak walczą i próbują zminimalizować przewagę. Robi to konkretnie Lipiński i serwuje asa (16:13). Przechodząca piłka po serwisie Buckiego, Drzyzga zagrywa do Rossarada, a następnie Karliztek jest blokowany i Rzeszowianie prowadzą już sześcioma punktami (20:14). Koncert rzeszowian gra, bo za chwilę mają już siedem punktów przewagi (21:14). Tuaninga próbuje minimalizować przewagę gospodarzy serwisem (21:17).  Dobrą serię rozgrywającego przerywa Kozamernik ze środka (22:17). W następnych akcjach obie drużyny grają punkt za punkt (23:19). Set kończy atak ze środka Jakuba Kochanowskiego (25:20) i cały mecz.

MVP spotkania: Defalco

Foto poglądowe: Assesco Resovia Rzeszów