Rzeszow Info

Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej
Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej

Asseco Resovia wygrywa, ale minusy w grze dalej występują

Wczoraj Asseco Resovia Rzeszów potwierdziła swoją dobrą dyspozycję. Pokonała kolejnego kandydata do tytułu w tym sezonie. Wygrana 3:0 w dobrym stylu każe z optymizmem patrzeć w przyszłość. 

Najpierw minusy gry Assesco Resovii Rzeszów

Te wciąż są. Niestety, ale siatkarze Wilków sami wystawili się na nerwy w pierwszym i trzecim secie, które wygrywali na przewagi. W pierwszym secie prowadzenie 20:15, w trzecim 16:12. Chyba, że siatkarze chcą sprawdzić jak radzą sobie z presją. Żarty jednak na bok. Resovia miała za długie przestoje w grze i nad tym muszą jeszcze siatkarze ze stolicy Podkarpacia popracować. 

Plusy? Tych jest dużo. Przede wszystkim mamy wreszcie drużynę!

Zespół z Rzeszowa gra wreszcie tak jak oczekują od nich kibice. Tutaj pstryczek w nos kibiców. Hala przez długi okres czasu świeciła pustkami. Bo i wyników nie była. A więc na Podpromiu znów pojawili się kibice. To duży plus. Ale kibicem się jest, a nie bywa. Na dobre i na złe. Bez względu na wyniki. 

Druga sprawa to wreszcie mamy zespół, w którym każdy zna swoje role. Fabian Drzyzga otrzymał kubeł zimnej wody. Rozgrywającemu wydawało się chyba długo, że miejsce w kadrze narodowej ma “z urzędu” za zasługi. Teraz zaczął grać jak należy. Taki rozgrywający może być wzmocnieniem reprezentacji Polski. Drzyzga prowadzi bardzo dobrze grę ekipy Assesco. 

Czytaj też  Ukradł dwie butelki wódki za 57 zł. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności

W zasadzie nie można mieć do nikogo zastrzeżeń, poza wspomnianym brakiem koncentracji. Przyjmujący, atakujący i środkowi grają z pomysłem i nie boją się zaryzykować. Widać, że w formie jest Kochanowski. Dobrze funkcjonuje Defalco i Cebulj. Trener może mieć problem jedynie co do atakującego, bo Jakub Bucki gra naprawdę dobrze. Jak Muzaj dojdzie do swojej optymalnej formy może być problem z bogactwem. 

W sobotę mecz z Jastrzębiskim Węglem

W sobotę kolejny hit PlusLigi. Zmierzą się ze sobą dwie niepokonane do tej pory ekipy. Kto wygra? Ciężko powiedzieć. Chcieliśmy, aby zrobiła to ekipa z Rzeszowa. Zwycięstwo z ZAKSA i PGE Skrą Bełchatów wlała znów nadzieję w serca kibiców. Będzie dobrze? Mamy nadzieję, że po latach posuchy tytuł mistrza Polski wróci do Rzeszowa.

Foto podglądowe: profil prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka 

Subskrybuj Wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze