Asseco Resovia w półfinale PlusLigi! W trzecim meczu pokonali PGE Stal Nysa 1:3

FB_IMG_1666449427117

Autor: 2022.10.15 LubinSiatkowka PlusLigaCuprum Lubin - Asseco Resovia RzeszowN/z radoscFoto Pawel Andrachiewicz / PressFocus2022.10.15 LubinVolleyballPlugLigaCuprum Lubin - Asseco Resovia RzeszowradoscCredit: Pawel Andrachiewicz / PressFocus

Dziś w Nysie o godz. 17:30 rozpoczął się trzeci mecz ćwierćfinału play-off siatkarskiej PlusLigi pomiędzy PGE Stal Nysa a Assesco Resovią Rzeszów. Wilki jechały do Nysy z dwoma wygranymi i nadzieją zakończenia rywalizacji w trzecim meczu. Tak sztuka udała się i Pasy wygrały 1:3 (26:24, 19:25, 20:25, 18:25). MVP spotkania został DeFalco.

Początek pierwszego seta był wyrównany i do stanu 10:10, następnie za sprawą Kozamernika Resovia odskakje na dwa punkty 11:13. Kolejne punkty Resovia dokłada przez błędy gospodarzy i bloki 12:17. Kiedy wydawało się, że set jest już zamknięty El Graoui i Ben Tary zniwelowali straty na zagrywce 18:19. Resovia znów odskoczyla na trzy punkty 22:19 i miała nawet piłkę setową. Jednak w tym momencie gracze Plińskiego zaczęli grać blokiem 24:24 i w końcówce dobrą zagrywkę dołożył El Graoui (26:24)

W drugim secie początek należał do Resovi, która odskoczyła na trzy punkty 5:8. Dalej Resovię nękał El Graoui, ale Pasy szybko odzyskały prowadzenie. Coraz lepiej w drużynie Resovii grał DeFalco. Nysa grała często środkiem, czym zniwelowała prowadzenie Resovii 17:20. Końcówka to jednak dobra gra gości i po akcji DeFalco Resovia wygrywa drugiego seta 19:25

Początek trzeciego seta to na początku wyrównana gra obu zespołów. Jednak z akcji na akcję coraz lepiej grali Resoviacy, którzy uzyskali cztery punkty przewagi 7:11. W pewnym momencie dzięki dobrej grze na siatce ekipa z Podkarpacia prowadziła już 8:15. Nysa nie była w stanie zagrozić rywalom. Zmniejszyli co prawda stratę 17:22, jednak nie byli w stanie nic zrobić. Set zakończył się asem serwisowym Kochanowskiego i wygraną Resovii 20:25

Czwarty set to ponownie dominacja zespołu Medeiego. Przewaga rosła od początku seta za sprawą zagrywek DeFalco 8:3. Resovia grałą dobrze na siatce utrzymując przewagę 10:15. Resovia powiększyła swoją przewagę, nie tracąc przy tym koncentracji i prowadzili już 15:23. Piłkę na wagę awansu do półfinału PlusLigi skończył Jakub Bucki i cały set zakończył się wynikiem 18:25