Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Asseco Resovia Rzeszów wygrywa z Projektem Warszawa

FB_IMG_1664689627558

Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów na inaugurację sezonu PlusLigi wygrali z Projektem Warszawa 3:0 (25:12, 25:21, 25:20)

Pierwszy set rozpoczyna się od prowadzenia Projektu 3:1. Jednak gospodarze szybo odrabiają straty. W pewnym momencie wychodzą na prowadzenie 12:7 a następnie powiększają przewagę. Zagrywka Muzaja wyprowadza ich na prowadzenie 18:10. Później serwuje Cebulj, który wyprowadza Resovię zagrywką na 21:11. Resoviacy kończą pierwszego seta blokiem na Nielesie Klapwijku. Set kończy się wynikiem 25:21

Drugi set to szarpana gra z obu stron. Rzeszowianie prowadzą w pewnym momencie 9:6. Projekt doprowadza do remisu przy stanie 16:16, po zablokowaniu Muzaja. Resovia od tego momentu kontroluje przebieg końcówki seta i wygrywa 25:21.

Trzeci set od początku był pod kontrolą Assesco i zaczął się od dobrych zagrywek Jakuba Kochanowskiego (4:1). W pewnym momencie zrobiło się 10:7, był to efekt zepsutej zagrywki DeFalco. Gospodarze przez następny okres czasu prowadzili grę prowadząc 17:12 i 19:15. Santili próbował ratować grę Projektu przerwami, ale na niewiele to się zdało i ostatecznie Asseco Resovia Rzeszów wygrywa tego seta 25:20 po ataku Jakuba Kochanowskiego.