Asseco Resovia Rzeszów wygrywa w Zawierciu. Remis w rywalizacji o brązowy medal mistrzostw Polski

KRZYSZTOF POPIÓŁ-36

Asseco Resovia Rzeszów wygrała wczoraj z Aluronem CMC Warta Zawiercie 1:3 (25:13, 22:25, 23:25, 17:25). Rzeszowianie doprowadzili w ten sposób do remisu w rywalizacji o brąz w PlusLidze. Był to jednocześnie pierwsze zwycięstwo Asseco nad tym rywalem od blisko roku. W Zawierciu nie zagrali atakujący Maciej Muzaj i przyjmujący Klemen Cebulj.

Pierwszy set zaczął się fatalnie dla ekipy z Rzeszowa. Ekipie z Zawiercia wychodziło wszystko. Dobrą zagrywką popisał się Miguel Tavares, co pozwoliło na prowadzenie Zawiercia 6:0. Zespół ten oprócz tego skutecznie bronił, kontratakował i dominował w bloku. W końcówce dobrą zagrywkę dołożył jeszcze Bartosz Kwolek. Rzeszowianie przegrali tego seta 25:13.

Wydawało się, że po tak wygranym secie Zawiercie szybko zamknie cały mecz. Jednak drugi set zaczął się dobrze dla Rzeszowa, który dzięki zagrywce Kochanowskiego prowadził 3:6. Jednak gospodarze doprowadzają do remisu 9:9. Rywalizacja w drugim secie toczyła "punkt za punkt". Ostatecznie losy drugiego seta rozstrzygnęły się w końcówce seta. Dobrą zagrywkę dołożył Drzyzga i zespół z Podkarpacia odskoczył na trzy punkty 19:22. To pozwoliło zamknąć seta. Rzeszowianie wygrali 22:25.

Rzeszowianie bardzo dobrze zaczęli trzeciego seta, prowadzili już 4:9. Gospodarze szybko jednak zaczęli odrabiać straty. Dzięki Tavaresowi i jego zagrywce zrobiło się 13:15. Rzeszowianie długo utrzymywali dwa punkty przewagi. Mieli jednak dużo niewykorzystanych sytuacji, co wykorzystywał zespół z Zawiercia wyprowadzając skuteczne kontry. Przy setbolu dla Resovii akcję technicznym zagraniem zamknął DeFalco. Resovia wygrała tego seta 23:25.

Czwarty set to bardzo dobry początek Asseco i prowadzenie 4:8. Tak dobry początek zmusił trenera Zawiercia do zmian. Jednak to nic nie dało i Asseco utrzymywało przewagę. W pewnym momencie zrobiło się 12:18 dzięki zatrzymaniu Dulskiego. Resovia zagrała swobodnie do końca seta i wygrała tą partię 17:25 a cały mecz 1:3.

MVP spotkania został wybrany Jakub Bucki.

Aluron Zawiercie: Miłosz Zniszczoł, Miguel Tavares Rodrigues, Bartosz Kwolek, Michał Szalacha, Dawid Konarski, Uros Kovacevic – Santago Danani (libero) oraz Marcin Waliński, Tomasz Kalembka, Patryk Łaba, Michał Kozłowski, Dawid Dulski.

Trener: Michał Winiarski.

Asseco Resovia Rzeszów: Jakub Bucki, Mauricio Borges, Jan Kozamernik, Fabian Drzyzga, Torey DeFalco, Jakub Kochanowski – Paweł Zatorski (libero) oraz Michał Kędzierski, Bartłomiej Krulicki, Tomasz Piotrowski.

Trener: Giampaolo Medei.

Foto podglądowe: PlusLiga