Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Podkarpacka Krajowa Administracji Skarbowa wykryła nieprawidłowości w rozliczeniu podatku VAT przez spółkę, która zawyżyła kwotę do zwrotu

Pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) jednego z podkarpackich urzędów skarbowych, podczas czynności sprawdzających ustalili, że w kontrolowanym okresie, podatnik zawyżył podatek naliczony od towarów i usług (VAT) do odliczenia.
Podkarpacka Krajowa Administracji Skarbowa wykryła nieprawidłowości w rozliczeniu podatku VAT przez spółkę, która zawyżyła kwotę do zwrotu

Źródło: podkom. Edyta Chabowska, Rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie

Eksperci podkarpackiej KAS stwierdzili, że podmiot nie dokonał korekty podatku naliczonego VAT z tytułu tzw. „złych długów",  wynikającego z niezapłaconej faktury zakupu, jednocześnie nie wypełniając obowiązku skorygowania kwoty podatku naliczonego. Niezłożenie korekt deklaracji JPK_VAT skutkowało zawyżeniem kwoty podatku VAT, którą spółka wykazała do przeniesienia na następny okres rozliczeniowy, jednocześnie wykazując zawyżoną kwotę VAT do zwrotu w kolejnym miesiącu.
W efekcie podjętych czynności, spółka zgodziła się z ustaleniami pracowników urzędu skarbowego i złożyła korekty plików JPK_V7M wykazując prawidłową kwotę do zwrotu.
Dzięki skutecznym działaniom podkarpackiej KAS nie doszło do wypłaty nienależnego zwrotu podatku VAT na kwotę ponad 1 mln zł.

Ulga za złe długi

Ulga określa zasady rozliczenia VAT w przypadku, gdy nabywca towarów lub usługobiorca (dłużnik) nie zapłacił dostawcy lub usługodawcy (wierzycielowi) należnej kwoty.
Podatnik (dłużnik) ma obowiązek skorygować całość (lub część) wcześniej odliczonego podatku naliczonego, który wynika z faktury, jeżeli nie ureguluje całości (lub części) należności we wskazanym w ustawie terminie.
Więcej informacji znajduje się na podatki.gov.pl.

 


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów