Szacujemy, że targi odwiedziło kilka tysięcy osób poszukujących pracy. Wystawcy już podczas targów informowali nas, że znaczna część zainteresowanych to studenci i absolwenci podkarpackich uczelni, ale pojawiały się także osoby z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, które poszukiwały nowych miejsc pracy. Z informacji, jakie uzyskaliśmy od Pracodawców wynika, że każde stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem osób odwiedzających targi – informuje Magdalena Lis, p.o. Kierownika Biura Karier WSIiZ.
Partnerem strategicznym XXI Podkarpackich Targów Pracy była firma Deloitte, a Partnerem technologicznym LOT Aircraft Maintenance Service.
Jak podkreśla Maria Ziaja z LOT AMS, Targi odwiedziło wiele osób zainteresowanych pracą w lotnictwie: Nasze stoisko przyciągnęło uwagę zarówno początkujących entuzjastów lotnictwa, jak i doświadczonych specjalistów, w tym inżynierów, mechaników i ekspertów ds. technicznych. Obserwujemy rosnące zainteresowanie naszą firmą oraz sektorem lotniczym, co może być rezultatem zapowiedzianego otwarcia bazy LOTAMS w Jasionce koło Rzeszowa. Mamy nadzieję, że po dzisiejszych targach spłyną do nas CV zainteresowanych pracą w LOTAMS, spośród których wyłonimy kandydatów na poszczególne stanowiska pracy w naszej firmie.
Zdaniem Anny Daniec z Deloitte Targi okazały się atrakcyjną formą poszukiwania interesujących ofert pracy zarówno przez osoby jeszcze studiujące, jak i już aktywne zawodowo, ale poszukujące nowych ścieżek kariery. Studenci, którzy nas odwiedzali byli najczęściej zainteresowani obszarem IT, dzięki czemu mogli porozmawiać z naszym przedstawicielem właśnie z tego działu. Wiele osób zostawiło u nas papierowe CV, lub zadeklarowało rozważenie wzięcia udziału w procesie rekrutacyjnym. Cieszymy się, że mogliśmy trafić do wielu zainteresowanych osób – podkreśla Anna Daniec.
Partnerami merytorycznymi Podkarpackich Targów Pracy był Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie, oraz firma iPRACUJZDALNIE.pl. Doradcy zawodowi WUP konsultowali dokumenty aplikacyjne uczestników targów, ale również przedstawiali oferty wsparcia pochodzące ze środków krajowych i Funduszy Europejskich, dostępne zarówno dla pracowników, jak i pracodawców. Jak zwraca uwagę Krzysztof Powrózek, Kierownik Wydziału ds. Promocji i Komunikacji Społecznej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie, aktualna perspektywa finansowa Unii Europejskiej stwarza nowe warunki – zwłaszcza dla młodych osób.
Jeszcze przed wakacjami Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie przeprowadzi drugi nabór na dotacje, dla młodych osób bezrobotnych, na otwarcie własnej działalności gospodarczej. Wsparcie dotacyjne, w wysokości ponad 43 tysięcy złotych – czyli 6-ciokrotność przeciętnego wynagrodzenia, pomoże osobom młodym otworzyć własny biznes. W tym projekcie zaplanowaliśmy, właśnie dla osób w wieku 18-29 lat, także dodatkowe szkolenia z zakresu prowadzenia własnego biznesu i niezbędnych do tego kompetencji cyfrowych – informuje Krzysztof Powrózek.
Patronatem honorowym wydarzenie objęli: Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl oraz Prezydent Miasta Rzeszowa Konrad Fijołek.
AUTOR: Szymon Gliwa
Komentarze