Cały obszar miasta został podzielony na piętnaście modułów o wymiarach 50x60cm. Cała makieta po złożeniu będzie miała wymiary 2,5x1,8 m. Plansze zostaną wydrukowane na piance modelarskiej. Prace nad modelem zostaną podzielone na cztery fazy, zaczynając od przygotowania podkładów, poprzez tworzenie zabudowań, zieleń, aż po dodanie detali.
W ramach pierwszej fazy, drogi zostaną wyznaczone i pomalowane na szaro, a teren będzie uplastyczniony. Druga faza obejmie tworzenie ponad 400 różnorodnych budynków, z których każdy zostanie indywidualnie wykonany z pianki i obklejony elewacjami. Faza trzecia to praca nad zieleńcami, bulwarami i wszelkimi terenami zielonymi. Ostatni etap będzie poświęcony detalom, takim jak samochody, latarnie oraz ławki. W tym etapie będziemy korzystać z możliwości druku 3d.
Tak przedstawia się plan projektu. W związku z tym, że ten projekt jest ambitny i nowatorski zachęcane są chętne osoby do dołączenia do projektu, tak aby już wkrótce mieszkańcy mogli zobaczyć swoje ukochane miasto w miniaturze.
Obiekt ten będzie przede wszystkim służył jako narzędzie edukacji architektonicznej i urbanistycznej dla wszystkich uczniów klas podstawowych i licealnych. W ten sposób promowany jest alternatywny sposób edukacji, a co za tym idzie bardzo skuteczny i inspirujący. Szkoła rysunku posiada duże doświadczenie, bo prowadzone są regularne zajęcia architektoniczne dla dzieci w pracowni oraz trwają przygotowania licealistów na studia architektoniczne.
Wszystkie etapy realizacji projektu “Budujemy Rzeszów” i postępy prac, a także ewentualne przeszkody można śledzić w mediach społecznościowych, zarówno na stronie Facebook jak i Instagram. Do zobaczenia przy makiecie.
Komentarze