Ideą festiwalu jest pokazanie bogactwa polskiej sceny craftowej oraz piwnego profilu Rzeszowa i Podkarpacia, a także zaprezentowanie lokalnych wyrobów.
Doskonała, trzydniowa zabawa z wyśmienitym piwem rzemieślniczym odbędzie się w samym centrum miasta. Na wydarzenie zaproszeni są zarówno miłośnicy i smakosze piwa, jak również ci nie do końca przekonani do smaku złocistego trunku. Organizatorzy zapewniają, że każdy znajdzie coś dla siebie.
Harmonogram wydarzenia
- 23.07.2021 piątek, w godz. 16:00 – 00:00
- 24.07.2021 sobota, w godz. 12:00 – 00:00
- 25.07.2021 niedziela, w godz. 12:00 – 22:00
Podczas tegorocznej edycji będziemy gościć:
- Browar Dziki Wschód - rodzinny browar założony przez dwóch braci. Na imprezach piwnych można spróbować ich premierowych piw i porozmawiać z załogą.
- Browar Pinta - uwarzył ponad 200 zupełnie różnych piw - w zaprzyjaźnionych browarach w Polsce, Europie, Ameryce Południowej, Japonii i Nowej Zelandii. Od połowy 2019 roku warzy we własnym browarze w Wieprzu, w Beskidzie Żywieckim.
- Browar Raduga - powstał jako inicjatywa entuzjastów picia dobrego piwa. Ich historia, jak sami twierdzą, rozpoczęła się od warzenia piwa w domu, piwnicy, łazience, wannie oraz Saabie 9-3!
- Browar Spółdzielczy - powstał z pasji do piwa, morza i potrzeby zmiany. Większość pracowników spółdzielni to osoby, które nie miały szans na rynku pracy z powodu swojej niepełnosprawności. Teraz są częścią piwnej historii.
- Browar Lasowiak - browar rzemieślniczy mocno zakorzeniony w lokalnej tradycji i kulturze. Piwo warzone z pasji i tworzone tylko z naturalnych składników.
- Browar Berhet - uwarzył hektolitry piwa, przejechał tysiące kilometrów, odwiedził dziesiątki festiwali i wystaw w Europie. A wszystko to po to, by stworzyć jak najlepszy produkt.
- Browar Dukla - to połączenie tradycji oraz nowoczesności. Praktykuje klasyczny, jak i nowofalowy proces warzenia piwa. Stosuje tylko sprawdzone surowce piwowarskie.
- Browar Tarnobrzeg - pierwszy w Polsce browar kraftowy odbudowany w pomieszczeniach starego browaru tarnobrzeskiego. Talent i zaangażowanie założycieli przyczyniło się do odtworzenia produkcji piwa w nowej, odświeżonej formie.
- Browar Challenger - ręczna produkcja oraz 100% serca włożonego w każde piwo. Wszystko po to, aby lokalni odbiorcy mogli się cieszyć najlepszą jakością piwa.
- Browar Perun - jest jednym z owoców polskiej piwnej rewolucji. Do zaoferowania ma piwa kraftowe o klasycznych recepturach, ale także ich nowe odsłony, skierowane do wyjątkowo wymagających piwoszy
- Browar Łańcut - browar rzemieślniczy zbudowany całkowicie od podstaw. Tworzony przez pasjonatów dobrego piwa, którzy robią dokładnie takie piwo, jakiego sami chcieliby się napić.
- Browar Brokreacja - stworzony został z pasją do dobrego piwa. Twórcy dbają o to, by piwo cieszyło oczy i podniebienia.
- Browar Piwo z Żuka - browar rzemieślniczy, który powstał z połączenia dwóch pasji: motoryzacji i browarnictwa.
- Browar Browarka - browar, który powstał w 2016 roku w Warce. Browar jest wynikiem wieloletniego zainteresowania warzeniem piwa i nim samym.
Realizatorzy wydarzenia zapewniają, że Rzeszowski Festiwal Piwa 2021 jest organizowany zgodnie z wytycznymi dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV2 w Polsce.
Komentarze