Podczas tego wydarzenia uczestnicy mieli okazję poznać tradycyjne stroje, regionalne tańce oraz pieśni z 10 różnych krajów, takich jak Ukraina, Kazachstan, Polska, Indie, Maroko, Tadżykistan (rejon Pamiru), Kenia, Nigeria, Zimbabwe i Afryka Południowa. Spotkanie to stanowiło doskonałą okazję do lepszego poznania się i integracji. Mariia Kravets z Biura Wsparcia Studentów Międzynarodowych WSIiZ powiedziała: "Miło jest patrzeć, jak młodzi ludzie dogadują się i poznają się nawzajem pomimo różnic kulturowych i językowych".
Pierwsza część wydarzenia była poświęcona prezentacji tradycyjnych strojów przez studentów z różnych krajów. Na przykład, w regionie Pamir w Tadżykistanie zarówno mężczyźni, jak i kobiety noszą tradycyjne stroje składające się z koszul w kształcie tuniki i szerokich spodni. Natomiast w Indiach Aneena Jesudas zaprezentowała tradycyjny strój hinduski, czyli sari, który jest kolorowy i ozdobiony haftami oraz cekinami. Następnie przyszedł czas na narodowe tańce i muzykę, gdzie uczestnicy mieli okazję zobaczyć tradycyjne kazachskie tańce oraz zimbabweski taniec przedstawiony przez Tendaia Chibi.
Po wszystkich prezentacjach uczestnicy International Day mieli możliwość nauczenia się zimbabweskiego tańca "Takata Express". Magdalena Louis, Dyrektor do spraw współpracy i rekrutacji międzynarodowej we WSIiZ, powiedziała:
Bardzo się cieszę, że młodzi ludzie znaleźli czas na niezliczone godziny prób, żeby móc swoim rówieśnikom pokazać to, co najlepsze w kulturze ich krajów pochodzenia. Pracuję ze studentami zagranicznymi codziennie, ale nieustannie ujmuje mnie że – mimo wszelkich różnic – wszyscy tak samo się bawimy, tak samo się śmiejemy. To była potężna dawka dobrej energii!
Obecnie w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania studiuje blisko 1400 studentów spoza Polski, tworząc międzynarodową społeczność akademicką z ponad 50 krajów świata, w tym Kazachstanu, Zimbabwe, Ukrainy, Tadżykistanu, Indii, Kirgistanu, Uzbekistanu, Maroko i Nigerii. Studenci zagraniczni najczęściej wybierają studia z zakresu Zarządzania lotnictwem, Zarządzania biznesem międzynarodowym, Informatyki, Pielęgniarstwa oraz Pracy Socjalnej.
Komentarze