Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Powiat Rzeszowski

Co się dzieje w Radio Rzeszów?

Co się dzieje w Radio Rzeszów?
Tej
Prezesem został w lutym 2016 roku. Przemysław Tejkowski, aktor, kiedyś dyrektor Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Ale przede wszystkim przyjaciel Joachima Brudzińskiego, jednego z najważniejszych ludzi w Prawie i Sprawiedliwości i twórca spotów reklamowych dla tejże partii.

Kiedy został prezesem miał 47 lat. Dorobku aktorskiego raczej nie miał. Dla PiS Tejkowski kręcił spoty wyborcze. W latach 2009-2011 był członkiem zarządu TVP, przez osiem miesięcy był jej wiceprezesem. W 2011 roku po Rzeszowie chodziły plotki, że wystartuje z rzeszowskiej listy PiS do Sejmu, ale ostatecznie z niej wypadł. Wydawało się, że człowiek związany z kulturą, w końcu aktor wie, jak zarządzać radiem. Przez ponad dwa lata w rozgłośni był względny spokój. Zaczęło się w 2018 roku.

Na początku września na antenie Polskiego Radia Rzeszów jeden ze słuchaczy nazwał prezydenta Andrzeja Dudę figurantem. Prowadząca audycję Grażyna Bochenek została odsunięta od programów na żywo i dostała naganę. Dodatkowo prezes doniósł na swoją dziennikarkę do prokuratury, bo jak mówił zachodziło podejrzenie znieważenia prezydenta.

W obronie dziennikarki stanęło wiele osób i organizacji z całego kraju, sprawa znalazła finał w sądzie. Redaktor Bochenek wszystko wygrała, wróciła do radia, a potem z niego odeszła. Dzisiaj już nie jest dziennikarką Radia Rzeszów.

"Radiolatorium", cotygodniowa audycja Pawła Pasterza, unikat w skali kraju. To był autorski, realizowany na kilku płaszczyznach, format popularyzujący naukę, technikę, historię nauki i techniki oraz tradycyjne formy eksperymentowania.

Ta audycja też nie spodobała się prezesowi Tejkowskiemu. Wywalił Pasterza z anteny w 2016 roku.

Ta audycja jest w tej chwili na antenie radia Centrum.

Potem byli kolejni. Doświadczeni, pracujący dla tego radia przez lata. Związki zawodowe próbowały protestować, ale pan prezes ze związkami się nie liczy.

Aż doszło do roku 2021.

Dino Top, czyli lista przebojów dla “dinozaurów” nadawana jest na antenie Polskiego Radia Rzeszów od 1994 roku. W listopadzie 2016 roku wyemitowano tysięczny... odcinek. To fenomen w skali kraju. Prowadził ją Jerzy Szlachta i Andrzej Klee, zwany Klekotem. Andrzej jest już emerytem, więc niewiele kosztował radio. Ale panu prezesowi też coś się tu nie spodobało. Podziękował Andrzejowi w kwietniu tego roku za współpracę.

Jako podsumowanie napiszę, że do łask w radio wróciła osoba, kobieta, która do innej kobiety mówi stara wdowa, z ironicznym uśmiechem na twarzy.
Teraz w Radio Rzeszów, jak we wszystkich publicznych mediach nastanie Polski Ład.

Kolejny kwiatek


Radio Rzeszów decyzją Prezesa zakończyło emisję audycji „Mikroklimat”. I jeszcze Magazyn Piosenki Studenckiej prowadzonej od 14 lat przez Jerzego Krużla bez podania przyczyn. Audycja emitowana była na antenie Polskiego Radia Rzeszów od 2007 roku i miała 545 wydań. Wcześniej również decyzją Prezesa z rozgłośni usunięto Jerzego Fąfarę i Grzegorza Styłę.

Na emeryturę odchodzą najlepsi dziennikarze, dla których zaczynało brakować miejsca na antenie: Jolanta Danak Gajda czy Maria Kornaga.
Szykują się kolejne odejścia.

W Radiu pod płaszczykiem restrukturyzacji dokonuje się zwolnień z etatów niedziennikarskich, w ich miejsce zatrudniając firmy zewnętrzne.

W ostatnich latach umarło trzech doświadczonych dziennikarzy.

Atmosfera w Radiu Rzeszów jest, jak twierdzą osoby tam pracujące, najgorsza od kiedy pamiętają.
Radio Rzeszów ostro skręciło w stronę problemów jaki niedawno opisywano o Programie Trzecim Polskiego Radia.

A to wszystko to walka o misję.

Małgorzata Froń

Podziel się
Oceń

Komentarze

Zdzisław 10.07.2021 19:10
Pan Andrzej Klee dołączy do zespołu tworzącego się Radia RMI, które ma szansę zostać takim regionalnym Radiem 357. A Radio Rzeszów może skończyć jak radiowa Trójka... Oby nie, bo sentyment mam do niego wielki..
olo 05.06.2021 15:38
Na pierwszy rzut oka, piękna praca wychwalająca obecny stan rzeczy, czyli totalne dno...
olo 05.06.2021 15:33
No cóż, radyjo zeszło całkowicie na psy. Obecnie to mogą go słuchać jedynie wyznawcy korvida :-)
Stanisław 17.05.2021 13:20
<span>Prezes </span><strong>Przemysław </strong><span>Tejkowski „nie jest z mojej bajki” i uważam, że ze swojej nadgorliwości co najmniej się wygłupił zwalniając Grażynę Bochenek, bo jeden ze słuchaczy w audycji na żywo nazwał prezydenta Andrzeja Dudę figurantem, ale co do innych wieści autorki artykułu: </span> <strong>„Radiolatorium”,</strong><span> cotygodniowa audycja Pawła Pasterza, unikat w skali kraju.&nbsp;</span> <span>– komentarz: to się nadawało na audycję telewizyjną, a nie radiową, bo jak opowiadać </span> <span> &nbsp;&nbsp;o eksperymentach i reakcjach chemicznych czy fizycznych - przecież trzeba je</span> <span> obserwować z dodatkowym komentarzem! </span> <span> Żadna to była frajda, Prezes miał rację zdejmując to z anteny.</span> <strong>„Dino Top”</strong><span>, czyli lista przebojów dla “dinozaurów”</span> … <span>- komentarz: audycja spadła z anteny nie z powodu fanaberii Prezesa, lecz z powodu </span> <span> &nbsp;niedogadywania się już prowadzących J.Szlachty i A.Klee ! Wystarczy z nimi porozmawiać, a dowiemy się, że Prezes tu nic nie zawinił, a powodem był charakter red. A K.! </span> <strong>Kolejny kwiatek: </strong><span>Co ma wspólnego </span><strong>zakończenie emisji audycji „Mikroklimat” </strong><span>(o słuchalności 0,0 nic) z usunięciem Jerzego Fąfary i Grzegorza Styły (bezproduktywnych pracowników Radia) – autorka nie mówi?</span> <strong>Na emeryturę odchodzą najlepsi dziennikarze</strong><strong>…</strong><span> </span> <span> - takie jest życie, trzeba dać szansę i ustąpić miejsca pracy młodym!</span> <strong>W ostatnich latach umarło trzech doświadczonych dziennikarzy…</strong> <strong> </strong><span>- komentarz:</span><strong> </strong><span>jest to oczywista sugestia autorki, że stało się to w wyniku złego zarządzania radiem przez Prezesa Tejkowskiego. Na jego miejscu ja bym tego tak to nie zostawił.</span>
ola 17.05.2021 10:07
Napiszcie tez co się dzieję w Nowinach po rządami nowego naczelnego
Andrzej 17.05.2021 09:11
A czy oprócz tego, że ludzie mogą i powinni odchodzić na emerytury, oraz umierać jest coś interesującego, coś nowego Pani dziennikarz? Czy zmiany w firmie dotyczą w Polsce tylko Radia Rzeszów?
Andrzej 17.05.2021 09:04
Pamiętam Panią z bankietów w Teatrze Siemaszkowej. Prawdziwe cudo, było na co patrzeć. Nie jest Pani zapewne Ernestem H. , żeby łączyć jedno z drugim.
Adam 16.05.2021 23:49
<span>Serio? Ktoś napisał taki tekst?! Radio podwoiło słuchalność, wreszcie zaczyna rozbijać beton. Nietykalne święte krowy wreszcie odchodzą i robi się miejsce dla młodych i ambitnych ludzi - ale nie!!! Hurrr, durr bo zwolnili człowieka po tylu latach - o kilka lat za późno, moim zdaniem. Klee, chociaż lubiłem go słuchać, od kilku lat jest emerytem! Autor pisze o fenomenie. Tak, to fenomen, bo nigdzie indziej nie trzyma się ludzi tyle lat. Poza tym tekst merytorycznie to kaplica. Niejasne zdania, niepozbierane myśli. Zresztą czego można spodziewać się po Pani Froń. Tak samo wybitna jak reszta wymienionych osób - pewnie teraz znajdą szybko pracę w innym miejscu z takim ogromnym dorobkiem, talentem i rozpoznawalnością. Tak to przecież działa. Kiedy ktoś rezygnuje z usług dobrego pracownika natychmiast ustawia się po niego kolejka chętnych - w innym przypadku pozostaje pisanie żałosnych tekstów w obronie grupy nieudaczników i obarczanie wszystkich dookoła za swoją marność. </span>
Maryna 16.05.2021 22:56
Powywalał kogo mógł . Łatwo będzie mu się rządzić.
Maryna 16.05.2021 21:43
Zajebisty tekst
Małgorzata 16.05.2021 21:41
jakoś nie dziwi nic, te same metody działania jak we wszystkich instytucjach zależnych od władzy, nie ma szacunku do ludzi, którzy stworzyli kultowe audycje, nie ma szacunku do słuchaczy, liczy się tylko propagandowy przekaz ale kto będzie tego słuchał?
Reklama Drukarnia Rzeszów