Kiedy został prezesem miał 47 lat. Dorobku aktorskiego raczej nie miał. Dla PiS Tejkowski kręcił spoty wyborcze. W latach 2009-2011 był członkiem zarządu TVP, przez osiem miesięcy był jej wiceprezesem. W 2011 roku po Rzeszowie chodziły plotki, że wystartuje z rzeszowskiej listy PiS do Sejmu, ale ostatecznie z niej wypadł. Wydawało się, że człowiek związany z kulturą, w końcu aktor wie, jak zarządzać radiem. Przez ponad dwa lata w rozgłośni był względny spokój. Zaczęło się w 2018 roku.
Na początku września na antenie Polskiego Radia Rzeszów jeden ze słuchaczy nazwał prezydenta Andrzeja Dudę figurantem. Prowadząca audycję Grażyna Bochenek została odsunięta od programów na żywo i dostała naganę. Dodatkowo prezes doniósł na swoją dziennikarkę do prokuratury, bo jak mówił zachodziło podejrzenie znieważenia prezydenta.
W obronie dziennikarki stanęło wiele osób i organizacji z całego kraju, sprawa znalazła finał w sądzie. Redaktor Bochenek wszystko wygrała, wróciła do radia, a potem z niego odeszła. Dzisiaj już nie jest dziennikarką Radia Rzeszów.
"Radiolatorium", cotygodniowa audycja Pawła Pasterza, unikat w skali kraju. To był autorski, realizowany na kilku płaszczyznach, format popularyzujący naukę, technikę, historię nauki i techniki oraz tradycyjne formy eksperymentowania.
Ta audycja też nie spodobała się prezesowi Tejkowskiemu. Wywalił Pasterza z anteny w 2016 roku.
Ta audycja jest w tej chwili na antenie radia Centrum.
Potem byli kolejni. Doświadczeni, pracujący dla tego radia przez lata. Związki zawodowe próbowały protestować, ale pan prezes ze związkami się nie liczy.
Aż doszło do roku 2021.
Dino Top, czyli lista przebojów dla “dinozaurów” nadawana jest na antenie Polskiego Radia Rzeszów od 1994 roku. W listopadzie 2016 roku wyemitowano tysięczny... odcinek. To fenomen w skali kraju. Prowadził ją Jerzy Szlachta i Andrzej Klee, zwany Klekotem. Andrzej jest już emerytem, więc niewiele kosztował radio. Ale panu prezesowi też coś się tu nie spodobało. Podziękował Andrzejowi w kwietniu tego roku za współpracę.
Jako podsumowanie napiszę, że do łask w radio wróciła osoba, kobieta, która do innej kobiety mówi stara wdowa, z ironicznym uśmiechem na twarzy.
Teraz w Radio Rzeszów, jak we wszystkich publicznych mediach nastanie Polski Ład.
Kolejny kwiatek
Radio Rzeszów decyzją Prezesa zakończyło emisję audycji „Mikroklimat”. I jeszcze Magazyn Piosenki Studenckiej prowadzonej od 14 lat przez Jerzego Krużla bez podania przyczyn. Audycja emitowana była na antenie Polskiego Radia Rzeszów od 2007 roku i miała 545 wydań. Wcześniej również decyzją Prezesa z rozgłośni usunięto Jerzego Fąfarę i Grzegorza Styłę.
Na emeryturę odchodzą najlepsi dziennikarze, dla których zaczynało brakować miejsca na antenie: Jolanta Danak Gajda czy Maria Kornaga.
Szykują się kolejne odejścia.
W Radiu pod płaszczykiem restrukturyzacji dokonuje się zwolnień z etatów niedziennikarskich, w ich miejsce zatrudniając firmy zewnętrzne.
W ostatnich latach umarło trzech doświadczonych dziennikarzy.
Atmosfera w Radiu Rzeszów jest, jak twierdzą osoby tam pracujące, najgorsza od kiedy pamiętają.
Radio Rzeszów ostro skręciło w stronę problemów jaki niedawno opisywano o Programie Trzecim Polskiego Radia.
A to wszystko to walka o misję.
Małgorzata Froń
Komentarze