Na terenie kraju obowiązują stopnie alarmowe CRP. Jest ich cztery: Alfa, Bravo, Charlie, Delta. Szczegóły zarządzania premiera znajdziemy tutaj.
W ostatnim czasie po naszej publikacji: Prawo Kadrysia, czy stopnie Bravo w Kolbuszowej? Dostępnej tutaj, odezwali się do nas rodzice jednej ze szkół w Rzeszowie, którzy poprosili o zajęcie się tematem, tego, że w ich szkole również jest podobny problem. Oczywiście dodać należy, że stopień Bravo dotyczy cyberprzestrzeni, ale w zarządzeniu jest też mowa o "ograniczeniu poruszania się po instytucjach publicznych osób postronnych".
Starosta miał prawo wprowadzić ograniczenia?
Z punktu widzenia zarządzenia premiera RP starosta miał prawo wprowadzić ograniczenia. Zastanawia jednak teraz, czy w ten sposób urzędy nie szukają w jakimś stopniu "alibi" do ograniczenia przyjmowania petentów.
Dla mieszkańców gmin i powiatów może być to dziwne, że w jednym przypadku urząd jest otwarty, a w drugim zamknięty. Może to wzbudzić zainteresowanie i zastanowić się nad tym, czy zarządzenie premiera RP nie będzie nadużywane. Bo dlaczego w powiecie kolbuszowskim jest zamknięte, ale już w powiecie rzeszowskim nie?
Obecne zarządzenie premiera RP obowiązuje do 30 czerwca 2022. Pytanie tylko, czy nie zostanie przedłużone. O to, czy organy nie starają się nadużywać zarządzenia premiera, jednocześnie ograniczając przyjmowanie petentów, będziemy pytać wojewodę.
Czy to sprawiedliwe?
Kolejne zgłoszenie w tej sprawie dotyczyło Urzędu Skarbowego w Rzeszowie. Jak więc ocenić, czy jest zagrożenie terrorystyczne, czy go nie ma? Chyba muszą być ku temu odpowiednie przesłanki? Dziś każdy urząd może zamknąć się na petenta i napisać, że nie przyjmie osób, bo "stwarzają zagrożenie". W takiej sytuacji są rodzice dzieci w Rzeszowie, jak i Urzędu Skarbowego.
Urzędy w takiej sytuacji, jakby zapominają o swojej misji i to, za co urzędnicy mają po prostu płacone przez obywateli. Praca w Urzędzie (jednostkach publicznych) to misja. Zamykanie się lub ograniczenia to kuriozum. Będziemy więc kierować do Wojewody Podkarpackiej pytanie o zasadność ograniczenia przyjmowania petentów. Czy wspomniane zarządzanie, nie powinno być używane tylko w zasadniczych przypadkach, a nie ze względu na kaprys urzędnika?
Zarządzanie dotyczy też jednostek oświatowych
Co ciekawe zarządzanie premiera dotyczy też jednostek oświatowych. A więc szkoły ze względu na stany alarmowe mogą "ograniczać poruszanie się po szkołach osób postronnych". Pod dyskusją o urzędzie powiatowym w Kolbuszowej swój komentarz zostawiły też rodzice dzieci, które chodzą do Szkoły Podstawowej nr 26 w Rzeszowie. Tam też ograniczono dostęp do jednostki oświatowej- stwierdziły we wpisach. Jedno z rodziców przesłało nam też zdjęcie kartki, która wisi przed szkołą.
NOWE:
- W Rzeszowie odtworzono dawne wesele przybyszowskiego! [FOTO]
- Trwają Świąteczne Targi Książki w Rzeszowie! [FOTO]
- Zmiany w Parku Sybiraków [FOTO]
- Tydzień przedsiębiorczości z uczniami rzeszowskich szkół średnich w tematyce zakładania działalności gospodarczej
- "FunPark" na Baranówce już na finiszu
- Minister Marzena Okła-Drewnowicz w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim
- Rzeszów zaprasza na Świąteczne Miasteczko na Rynku! [HARMONOGRAM GRUDZIEŃ]
- MPEC-Rzeszów na drodze do modernizacji i transformacji ciepłownictwa
- Nowy oddział ratunkowy w szpitalu MSWiA w Rzeszowie
Komentarze