Grupa ERGO Hestia rozpoczęła nowy program „Marzenia Mamy”, którego celem jest wspieranie w procesie adaptacyjnym dzieci i ich mam, które uciekły przed wojną w Ukrainie. Odbywają się one w wielu miastach Polski. W Rzeszowie ubezpieczyciel współpracuje z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania. Podczas warsztatów dzieci uczą się, jak odnaleźć się w nowej i trudnej dla nich sytuacji, a także poprzez rozwój emocjonalny i twórczy budować wiarę w siebie. Program jest przeznaczony dla dzieci w wieku 5-14 lat. Za jego realizację odpowiadają Fundacja Artystyczna Podróż Hestii wraz z Fundacją Integralia, we współpracy z artystami i terapeutami. Projekt wpisuje się w strategię ESG prowadzoną przez sopockiego ubezpieczyciela.
- W Rzeszowie znajduje się wielu uchodźców z Ukrainy. Program „Marzenia Mamy” pozwala choć w pewnym stopniu przezwyciężać ich trudności adaptacyjne. Współpraca z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie była kluczowa w tak sprawnym zainaugurowaniu programu. Od pierwszych zajęć mamy wielu podopiecznych z Ukrainy – podkreśla Bożena Rzepka, Dyrektor Przedstawicielstwa Detalicznego ERGO Hestii w Rzeszowie.
Program warsztatów „Marzenia Mamy” zbudowany jest w oparciu o założenia arteterapii – psychoterapii wykorzystującej dziedziny artystyczne. Ich celem jest angażowanie dzieci do zabaw, w których dziecko poprzez kontakt ze sztuką może nabrać pewności siebie i dystansu. Warsztaty „Marzenia Mamy” są prowadzone przez polskich i ukraińskich doświadczonych edukatorów i arteterapeutów z udziałem artystów z Polski i Ukrainy. Program obecnie jest realizowany w Sopocie, Warszawie i Rzeszowie. Następne punkty są już tworzone w Łodzi oraz Kaliszu.
- Projekt przygotowany przez Fundacje Grupy ERGO Hestia doskonale wpisuje się w działania, jakie podejmujemy w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie dla społeczności ukraińskiej. Nasze główne wsparcie kierujemy do naukowców oraz studentów z Ukrainy, ale inicjatywą, do której przywiązujemy dużą wagę jest także świetlica dla uchodźców. Jej celem od samego początku było stworzenie dla ukraińskich kobiet i ich dzieci spokojnej i bezpiecznej przestrzeni do spotkań i bycia ze sobą. Nasz projekt świetlicy „Przyjdź i odpocznij. Nauka, relaks, zabawa” ewoluuje. Coraz bardziej skupiamy się na ofercie wsparcia w postaci kursów językowych i warsztatów edukacyjnych, ale nie zapominamy także o sferze emocji i o pomocy psychologicznej dla najmłodszych. Bardzo się cieszymy i jesteśmy dumni, że w naszej uczelni realizowany będzie tak wartościowy projekt, jakim są warsztaty artystyczno-terapeutyczne „Marzenia Mamy” – podkreśla dr Wergiliusz Gołąbek, Rektor Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.
Podczas warsztatów „Marzenia Mamy” dzieci uczą się poprzez kontakt ze sztuką i obcowanie z dziełami wielkich artystów. Dzieci mogą również uczestniczyć w zabawach samemu stając się artystami - malując, rysując, rzeźbiąc, tworząc własne dzieła sztuki.
Info i zdjęcia: WSIiZ
NOWE:
- W Rzeszowie odtworzono dawne wesele przybyszowskiego! [FOTO]
- Trwają Świąteczne Targi Książki w Rzeszowie! [FOTO]
- Zmiany w Parku Sybiraków [FOTO]
- Tydzień przedsiębiorczości z uczniami rzeszowskich szkół średnich w tematyce zakładania działalności gospodarczej
- "FunPark" na Baranówce już na finiszu
- Minister Marzena Okła-Drewnowicz w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim
- Rzeszów zaprasza na Świąteczne Miasteczko na Rynku! [HARMONOGRAM GRUDZIEŃ]
- MPEC-Rzeszów na drodze do modernizacji i transformacji ciepłownictwa
- Nowy oddział ratunkowy w szpitalu MSWiA w Rzeszowie
Komentarze