sobota, 31 lipcaWiadomości które się liczą
Shadow

Anna Skiba to działaczka społeczna. Będzie dobrą radną

Anna Skiba, była szefowa podkarpackiej Nowoczesnej, dzisiaj działaczka ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni została radną miasta Rzeszowa. Weszła do rady w miejsce Konrada Fijołka, który został prezydentem Rzeszowa.

Ma za sobą kilka startów w wyborach. W wyborach samorządowych w 2018 roku, jako szefowa podkarpackiej Nowoczesnej, startowała z KW Stowarzyszenie Rozwój Rzeszowa Tadeusza Ferenca, zajęła wtedy drugie miejsce i do rady nie weszła. Rok później startowała w wyborach parlamentarnych, miała pierwsze miejsce na liście kandydatów Wiosny Roberta Biedronia na Podkarpaciu. W tych wyborach również nie udało jej się zdobyć mandatu.

Dzisiaj działa w ruchu Hołowni, w lutym 2021 roku została zobowiązana do zbudowania struktur partyjnych w okręgu nr 23 (okręg rzeszowsko-tarnobrzeski). – Poproszono mnie o udział w budowie struktur. Ruch Szymona Hołowni spodobał mi się, bo działa prospołecznie, mnie zawsze do tego ciągnęło – mówiła wtedy Anna Skiba.

Zaczęło się od Nowoczesnej

Anna Skiba to była szefowa podkarpackiej Nowoczesnej, kierowała strukturami tej partii na Podkarpaciu od lutego 2017 roku, zrezygnowała w listopadzie 2018 roku. Wtedy razem z nią odeszło prawie 200 osób. Przeszła do partii Petru, a kiedy ten wycofał się z polityki, ona także na chwilę przestała w niej być. W 2019 roku zaangażowała się w partię Roberta Biedronia – Wiosnę. Startowała do Parlamentu Europejskiego z pierwszego miejsca na liście, nie wygrała. Teraz ma szansę pokazać się jako radna Rzeszowa.

Jakie ma atuty

O Annie Skibie jej znajomi oraz politycy mówią w samych superlatywach. – Znamy się już kilka lat, wiem, że to osoba bardzo aktywnie działająca w ruchach społecznych, zaangażowana w sprawy ludzi w miejscu swojego zamieszkania – ocenia Teresa Kubas–Hul z Platformy Obywatelskiej. – Będzie dobrą radną, jest młoda, ambitna, chce się jej działać i lubi to robić. Jest życzliwa ludziom, pogodna, wzbudza zaufanie.

Czytaj też  Tomasz Kamiński szefem klubu radnych Rozwój Rzeszowa

Podobnego zdania jest Agnieszka Chmiel z Wiosny Biedronia.

– Anna Skiba znana jest z działalności na rzecz mieszkańców Rzeszowa i całego regionu. Jej doświadczenia życiowe sprawiły, że jest wyczulona na sprawy społeczne, co pokazała jako liderka listy Wiosny Roberta Biedronia do Parlamentu Europejskiego w 2019 roku – mówi Agnieszka Chmiel. – Na sercu leży jej szczególnie los osób najsłabszych: dzieci, seniorów, osób wykluczonych społecznie z powodu ubóstwa. Działalność publiczna w ostatnich latach, zaangażowanie w stowarzyszenia i inicjatywy pomocowe, pokazuje, że sprawnie przekuwa słowa w czyny. W osobie Anny Skiby Rzeszów zyskuje skuteczną i zaangażowaną radną, która będzie miała na uwadze dobro mieszkańców i mieszkanek Rzeszowa.

Anna Skiba tuż po ślubowaniu powiedziała, że to dla niej ogromna radość i wyzwanie. – Od lat współpracuję z mieszkańcami, z sąsiadami; wykonujemy dużo zadań, działamy społecznie, działamy dla dobra nas wszystkich. Drugą rzeczą, z której się bardzo cieszę to jest to, że mogę reprezentować Polskę 2050 i być radną właśnie tego ruchu – mówiła Skiba – W radzie chcę się zajmować tymi sprawami, które były mi bliskie do tej pory, czyli sprawy związane z rodziną, z ogródkami działkowymi czy pomocą dla zwierząt.

Małgorzata Froń

Subskrybuj Wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Facebook