Rzeszow Info

Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej
Jesteśmy portalem obywatelskim! Chcesz pisać o Rzeszowie i Rzeszowiakach? A może czujesz się na siłach redagować któryś z naszych działów? Skontaktuj się z nami – chcemy wspierać i współpracować ze wszystkimi którzy tworzą nasze miasto. Dowiedz się Więcej

Aktualne warunki na podkarpackich stokach narciarskich!

Zima w tym sezonie jest kapryśna dla fanów białego szaleństwa. Po dosyć wczesnych i obfitych grudniowych opadach śniegu, roztopach i pogodzie przypominającej wiosnę, nieco sypnęło śniegiem. W Rzeszowie po śniegu pozostało już jedynie wspomnienie, ale przymrozki występujące w górzystym terenie, pozwalają na naśnieżanie podkarpackich stoków. Wielu właścicieli wyciągów narciarskich w ostatnich dniach odetchnęło z ulgą.

Najbliższe dni – w tym weekend – mają być mroźne. Taka prognoza pogody daje nadzieję na idealne warunki dla narciarzy i snowboardzistów!

Poniżej znajdziecie informacje o aktualnych warunkach panujących obecnie na kilku najpopularniejszych podkarpackich stokach. Mamy to szczęście, że czas przejazdu z Rzeszowa do dobrze przygotowanych ośrodków narciarskich to ok. 2 godz.  W ten weekend warto zapakować deski lub deskę i ruszyć przetestować warunki 😉

https://www.kiczeraski.pl/ (Puławy)

W ośrodku położonym w pobliżu Rymanowa i Rudawki Rymanowskiej słynącej z tzw. lodospadów, warunki do zjazdów są obecnie są bardzo dobre. Pokrywa śniegu wynosi od 20 do 50 cm i stale rośnie. Działają wszystkie wyciągi. Na trasie biegowej liczącej 4000 m długości, warunki również dopisują!

 

(źródło: kiczeraski.pl)

https://lawortaski.pl/ (Ustrzyki Dolne)

Na Laworcie na warunki nikt nie powinien narzekać. Jutro (02.02.2023) ruszą już wszystkie wyciągi. Pokrywa śniegu wynosi średnio ok. 100 cm. Dodatkowo ośrodek przygotował sporo atrakcji i promocji.

Czytaj też  Fantastyczna wiadomość dla emerytów. Trzynasta emerytura jeszcze przed Wielkanocą!

https://ustrzyki-narty.pl/ (Ustrzyki Dolne – Stacja Gromadzyń)

Na Gromadzyniu warunki są bardzo dobre. Pokrywa śnieżna wynosi od 40 do 60 cm i cały czas rośnie. Wszystkie wyciągi działają.

(źródło: https://ustrzyki-narty.pl/

https://bieszczad.ski/ (BIESZCZAD.ski – Wańkowa)

W Wańkowej oferta cały czas ulega rozszerzeniu. Dostępny jest też hotel, w którym można zarezerwować nocleg. Warunki są bardzo dobre. Pokrywa śniegu osiąga wartości od 60 do 100 cm, wszystkie wyciągi działają.

We wszystkich z w/w miejscach znajdziecie odpowiednie zaplecze gastronomiczne, wypożyczalnie i serwisy narciarskie, szkółki narciarskie oraz wiele innych atrakcji. Więcej informacji o aktualnych promocjach i ofertach znajdziecie na stronach internetowych ośrodków, do których linki zamieściłem w tekście powyżej.

Życzę Wam śniegu po pachy poza stokiem i idealnego sztruksu na stoku!

Zdjęcie podglądowe: https://lawortaski.pl/galeria/zima-na-laworcie/

Subskrybuj Wątek
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze